Ekspertizë izraelite për pyjet dhe mjedisin në Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë, Bardhyl Canaj, pati një takim të suksesshëm me Shefin e Pylltarisë të Izraelit, David Brand

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, pati një takim të suksesshëm me Shefin e Pyjeve të Keren Kayemeth LeIsrael-Jewish National Fund, David Brand, me të cilin diskutoi për të sjellë ekspertizën izraelite në projektet në Mjedis dhe Pyje që do të implementohen në Shqipëri

“Në ‘zemër’ të KKL-JNF Israel Jewish National Fund me Shefin e Pylltarisë, David Brand dhe Asaf Karavani, për të sjellë më afër projektet dhe ekspertizën izraelite në projektet në Mjedis dhe Pyje që do të implementohen në Shqipëri”, shkruhet në njoftimin e ambasadës shqiptare në Twitter.

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Rodkin: Marrëdhëniet e Izraelit me Shqipërinë janë të forta

Intervistë e ambasadorit izraelit, Boaz Rodkin, dhënë kryeredaktorit të “Albanian Daily News”, Genc Mlloja

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.