Puthja e Triumfit!

Me fitoren në zgjedhje, Netanyahu tregoi se ai vazhdon të jetë njeriu më i fuqishëm në IzraelMe fitoren në zgjedhjet parlamentare të 9 prillit, Kryeministri Benjamin Netanyahu, tregoi se ai vazhdon të jetë njeriu më i fuqishëm në Izrael në 20 vitet e fundit.

Fotoja, ku ai puthet me bashkëshorten e tij, Sara Netanyahu, pas triumfit në zgjedhje, është marrë nga faqja zyrtare e Netanyahut në Facebook, ku ai ka shkruar vetëm një fjalë: “Toda – Faleminiderit”.

Kjo do të jetë hera e pestë që Netanyahu do të kryesojë një qeveri izraelite, duke vendosur kështu edhe një rekord unik.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Almira Emiri flet për “The Albanian”: Koncertet “IsrAlb Fest” janë dashuria ime e madhe

Pianistja e mirënjohur shqiptare, Almira Emiri, prej 24 vitesh jeton në Budapest të Hungarisë, me një karrierë të suksesshme ndërkombëtare.…

SPYZONE

A është “Carmel”, e ardhmja e pushkës izraelite?

Pushka automatike “Carmel” mund të jetë revolucioni i ardhshëm. Një armë e qëndrueshme dhe e besueshme, mund të jetë një…