Trajneri i Laçit, Starova: Më kënaq dhe barazimi pa gola ndaj Hapoel Be’er Sheva

Sulejman Starova e pret plot besim ndeshjen e sotme në Ligën e Europës ndaj Hapoel Be’er Shevës, për Ligën e Europës


Sulejman Starova e pret plot besim ndeshjen e sotme në Ligën e Europës ndaj Hapoel Be’er Shevës. Trajneri i Laçit është i kënaqur me gjendjen e skuadrës para sfidës me izraelitët, me ingranimin e lojtarëve të rinj dhe me përqendrimin që ka grupi. Ai pohon se Laçin e favorizon fusha dhe njohja që ka për kundërshtarin, por e pranon se duhet fat që ndeshja e parë të kalohet me sukses, duke bërë që diferencat në buxhetet mes dy klubeve të mos duken në fushë.

GJENDJA – “Jemi gati për ndeshjen e parë europiane. Kemi njohuri për skuadrën kundërshtare dhe mendoj se kemi disa avantazhe. Kemi avantazhin e fushës dhe të shpirtit të garës që na karakterizon. Ata nuk na njohin fare. Janë një skuadër e fortë financiarisht dhe kuptohet që kanë lojtarë cilësorë. Kanë një të kaluar të afërt, kur kanë luajtur ndaj Interit dhe disa lojtarë besoj janë akoma në ekip. Kemi parë disa ndeshje të tyre dhe kemi shpresë që nëpërmjet shpirtit të garës të kapim një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë”, tha fillimisht Starova për “Panorama Sport”.

REZULTATI – “Barazim pa gola? Pse jo? Do të më kënaqte. Dua që të jetë e hapur deri në fund gjithçka sa i takon kualifikimit për në turin tjetër”.

TË RINJTË – “Praktikisht, jam i kënaqur me ekipin nga stërvitja dhe nga tri ndeshjet miqësore që kemi luajtur. Puna vazhdon dhe shpresoj që të rritet niveli në periudhën që do të na mbetet deri në fillim të kampionatit. Kemi pasur një dëmtim, siç ishte Eleri, që na ka prishur punë, por kemi afruar disa lojtarë që kanë kapur formacionin, siç janë sulmuesi kryesor, lojtari brazilian dhe Shehu. Kemi konkurrencë dhe shpresojmë që kjo të na shërbejë. Dallojmë që kemi skuadër të mirë, por duhet të kuptojmë se kemi përballë një skuadër superprofesioniste dhe duhet ta përballojmë me mënyrën tonë. Me pak fat, mund t’ia dalim”./Panorama Sport/

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Yossi Cohen: Kryespiuni i Mossad që vodhi arkivat sekrete bërthamore të Iranit

Gazeta e madhe izraelite "Jerusalem Post" e ka përzgjedhur shefin e Mossad, Yossi Cohen, si numrin 1 nga 50 hebrenjtë…

SHQIPËRI

Dr.Mojmir Kallus: Projektet e ICEJ e lidhin më afër Shqipërinë dhe Kosovën me Izraelin

Zëvendëspresidenti i Ambasadës Ndërkombëtare së Krishterë të Jerusalemit – ICEJ (International Christian Embassy of Jerusalem) flet për “Izraeli Sot”

KOSOVA

Albion Bikliqi: Vizita ime në Izraelin e dijes, teknologjisë dhe sigurisë kibernitike

Eksperti i Sigurisë Kibernetike dhe CEO, Co-Founder në TRINIA LLC, Albion Bikliqi, tregon përvojën dhe pjesëmarrjen e tij në Konferencën…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Shqipëria duhet të ndjekë shembullin e Izraelit

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, dha një intervistë për emisionin Diplomaticus të gazetarit Erion Kaçorri në News24

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Yossi Cohen: Kryespiuni i Mossad që vodhi arkivat sekrete bërthamore të Iranit

Gazeta e madhe izraelite "Jerusalem Post" e ka përzgjedhur shefin e Mossad, Yossi Cohen, si numrin 1 nga 50 hebrenjtë…