Panairi Ndërkombëtar Mesdhetar i Turizmit, Shqipëria në EXPO Tel Aviv

Ne EXPO Tel Aviv, Izrael, po zhvillohet Panairi Nderkombetar Mesdhetar i Turizmit, ku Shqiperia prezantohet me 10 Operatore Turistike si dhe me Agjensine Kombetare te Turizmit.


Sot, ne EXPO Tel Aviv, po zhvillohet Panairi Nderkombetar Mesdhetar i Turizmit, ku Shqiperia prezantohet me 10 Operatore Turistike si dhe me Agjensine Kombetare te Turizmit.

Fjala pershendetese u mbajt nga Ministri izraelit i Turizmit z. Yariv Levin, I cili ftoi Ambasadoret e akredituar ne Izrael, ne nje mengjes pune ku percolli mesazhet e bashkepunimit te ndersjelle ne fushen e turizmit, dhe rendesise qe ka per Izraelin bashkepunimi ndermjet vendeve te Mesdheut dhe me gjere.
Ky panair, I cili zhvillohet me qellimin per te sjelle sa me prane operatoret turistike, takimet e formatit B2B si dhe vendosjen e kontakteve direkte mes bizneseve ne fushen e turizmit, ka terhequr ne vazhdimesi vemendjen e shume vendeve evropiane si Italia, Greqia, Polonia, Hungaria, Kroacia, Spanja, Portugalia etj, por e vecanta e ketij viti ishte nje fluks vendesh pjesemarrese nga Afrika, Azia dhe ishujt e paqesorit.

“Stenda shqiptare, e cila ngjalli interes tek te ftuarit, prezantoi denjesisht mundesite e shumellojshme qe ofron turizmi shqiptar, ushqimin dhe cmimet konkuruese ne rajonin e Ballkanit, klimen e shkelqyer si dhe plazhet me bukuri natyrore dhe investime te shumta dhe dinjitoze.

I urojme suksese ne punen e saj Agjensise se Turizmit me perfaqesueset ne kete panair per rendesine dhe seriozitetin kushtuar ketij organizimi si dhe falenderojme operatoret tane per profesionalizmin e tyre ne promovin e Shqiperise ne Izrael. Nder ta permendim: Albania DMC me Enri Bajramaj, inTours Albania me Astrit Kurti, Harmonia hotels Group/ Muhamed Kurmemi, Albanian Treasures me Rozana Gjergji, Tours Albania and Balkans me Jimmy Lama, Albania Trip etj”, shkruan Ambasada Shqiptare ne Izrael, në njoftim te sajin ne rrjetet sociale.

Sot, ne EXPO Tel Aviv, po zhvillohet Panairi Nderkombetar Mesdhetar i Turizmit, ku Shqiperia prezantohet me 10 Operatore…

Posted by Ambasada Izrael on Tuesday, February 11, 2020

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli lëshon me sukses satelitin e ri spiun për të monitoruar armiqtë

Ministria e Mbrojtjes e Izraelit ka njoftuar për nisjen e suksesshme të një sateliti të ri spiun, i cili do…

SHQIPËRI

Përvoja izraelite e teknologjive të pastra në ndihmë të bizneseve turistike të Shkodrës

Me moton “Turizmi i gjelbër: Tani dhe përgjithmonë” #GO2Innovation organizoi të Mërkurën një webinar me ligjërues ekspertin izraelit të teknologjive…

KOSOVA

Projekte të përbashkëta, Rotary Club Haifa dhe Rotary Club Prishtina International nënshkruajnë marrëveshjen

Rotary Club Haifa (Izrael) dhe Rotary Club Prishtina International (Kosovë) do të vijojnë zyrtarisht me projektet e tyre të bashkëpunimit.…

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Gendler: Shqipëria po dëshmon vlerat e saj edhe në kohën e koronavirusit

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, dha një intervistë për gazetarin Genc Mlloja të gazetës shqiptare në gjuhën…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Izraeli lëshon me sukses satelitin e ri spiun për të monitoruar armiqtë

Ministria e Mbrojtjes e Izraelit ka njoftuar për nisjen e suksesshme të një sateliti të ri spiun, i cili do…