Panairi Ndërkombëtar Mesdhetar i Turizmit, Shqipëria në EXPO Tel Aviv

Ne EXPO Tel Aviv, Izrael, po zhvillohet Panairi Nderkombetar Mesdhetar i Turizmit, ku Shqiperia prezantohet me 10 Operatore Turistike si dhe me Agjensine Kombetare te Turizmit.


Sot, ne EXPO Tel Aviv, po zhvillohet Panairi Nderkombetar Mesdhetar i Turizmit, ku Shqiperia prezantohet me 10 Operatore Turistike si dhe me Agjensine Kombetare te Turizmit.

Fjala pershendetese u mbajt nga Ministri izraelit i Turizmit z. Yariv Levin, I cili ftoi Ambasadoret e akredituar ne Izrael, ne nje mengjes pune ku percolli mesazhet e bashkepunimit te ndersjelle ne fushen e turizmit, dhe rendesise qe ka per Izraelin bashkepunimi ndermjet vendeve te Mesdheut dhe me gjere.
Ky panair, I cili zhvillohet me qellimin per te sjelle sa me prane operatoret turistike, takimet e formatit B2B si dhe vendosjen e kontakteve direkte mes bizneseve ne fushen e turizmit, ka terhequr ne vazhdimesi vemendjen e shume vendeve evropiane si Italia, Greqia, Polonia, Hungaria, Kroacia, Spanja, Portugalia etj, por e vecanta e ketij viti ishte nje fluks vendesh pjesemarrese nga Afrika, Azia dhe ishujt e paqesorit.

“Stenda shqiptare, e cila ngjalli interes tek te ftuarit, prezantoi denjesisht mundesite e shumellojshme qe ofron turizmi shqiptar, ushqimin dhe cmimet konkuruese ne rajonin e Ballkanit, klimen e shkelqyer si dhe plazhet me bukuri natyrore dhe investime te shumta dhe dinjitoze.

I urojme suksese ne punen e saj Agjensise se Turizmit me perfaqesueset ne kete panair per rendesine dhe seriozitetin kushtuar ketij organizimi si dhe falenderojme operatoret tane per profesionalizmin e tyre ne promovin e Shqiperise ne Izrael. Nder ta permendim: Albania DMC me Enri Bajramaj, inTours Albania me Astrit Kurti, Harmonia hotels Group/ Muhamed Kurmemi, Albanian Treasures me Rozana Gjergji, Tours Albania and Balkans me Jimmy Lama, Albania Trip etj”, shkruan Ambasada Shqiptare ne Izrael, në njoftim te sajin ne rrjetet sociale.

Sot, ne EXPO Tel Aviv, po zhvillohet Panairi Nderkombetar Mesdhetar i Turizmit, ku Shqiperia prezantohet me 10 Operatore…

Posted by Ambasada Izrael on Tuesday, February 11, 2020

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Koronavirusi/ Izraeli ndryshon linjën e prodhimit të raketave për të bërë respiratorë

Izraeli po ndërron disa linja prodhimit të raketave për të bërë aparate respiratore në përpjekjet për të luftuar mungesat kombëtare…

SHQIPËRI

Investime izraelite në Shqipëri, “Big Mall Group” bashkëpunim me “Hysenbelliu Group”

Grupi izraelit “Big Mall Group” po bashkëpunon me “Hysenbelliu Group”, për të realizuar investime Shqipëri: në infrastrukturë, sektorin e energjisë…

KOSOVA

Arun Chaudhary, amerikano-hebreu që ndihmoi Albin Kurtin të bëhej Kryeministër

Arun Chaudhary ishte një nga strategët e Kurtit në videokomunikimet me qytetarët e Kosovës gjatë fushatës. Chaudhary, i cili ishte…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Izraeli me projekte të rëndësishme në Shqipëri

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler ka qenë i ftuar në emisionin ‘PASSPORT’ të gazetarit Arbër Hitaj në…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Oficeri i Mossad: Luftë e ashpër mes shërbimeve inteligjente në botë për ventilatorë me çdo kusht

Shefi i departamentit të teknologjisë në shërbimin e inteligjencës Mossad të Izraelit tha se vendet janë futur në një betejë…