Akademia e Mbrojtjes Kibernetike, ambasadori Canaj takim me Elta System

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me përfaqësuesit e EltaSystem Ltd.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me përfaqësuesit e Elta System Ltd.

Bisedimet u fokusuan mbi bashkëpunimin e tyre me Universitetin “Luarasi” në Shqipëri, në lidhje me krijimin e Akademisë së Largët të Cyber-it dhe diskutimi i axhendave për vizitën e tyre të radhës në Tiranë në Shkurt 2021.

Qëllimi i vizitës do të jetë rritja e bashkëpunimit me institucionet e tjera të shtetit shqiptar në fushën e Mbrojtjes Kibernetike.

IZRAEL

Netanyahu: Izraeli, vendi i parë që del nga Covid, deri në fund të marsit vaksinohet e gjithë popullsia

Izraeli është vendi i parë në botë që del nga Covid-19

SHQIPËRI

Kryegjyshi Botëror pret ambasadorin Gendler: Izraeli mund ta ndihmojë Shqipërinë me vaksina kundër Covid!

Kryegjyshi Botëror Dede Edmond Brahimaj, Kryetar i Këshillit Ndërfetar të Shqipërisë, priti në selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane,…

KOSOVA

“Jeruzalemi” si debat shterpë

Një debat i ekzagjeruar ka dominuar diskursin publik në Kosovë këto ditë në lidhje me hapjen e ambasadës në Jeruzalem…

INTERVISTA

Një histori për të gjithë botën

Ambasadori izraelit Noah Gal Gendler ekskluzivisht për Albanian Daily News

MILIARDERËT

Themeluesit hebrenj të Google shtuan 14 miliardë dollarë në vetëm 24 orë

Larry Page dhe Sergey Brin, bashkëthemelues të Google, e bënë veten 14 miliard dollarë më të pasur në më pak…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

Shefi i Mossadit takim me zyrtarët e lartë të SHBA

Cohen do të takojë Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA, shefin e CIA, ndërsa takimi me Biden nuk është ende…