Ambasadori Canaj takon Paul Friedberg, kompania izraelite Cellebrite projekte në Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim shumë të frytshëm sot me Paul Friedberg, Drejtorin e Lartë në Cellebrite ES e cila ndihmon në krijimin e një bote më të sigurt përmes Platformës së tyre të Inteligjencës Dixhitale.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim shumë të frytshëm sot me Paul Friedberg, Drejtorin e Lartë në Cellebrite ES (https://www.cellebrite.com/), e cila ndihmon në krijimin e një bote më të sigurt përmes Platformës së tyre të Inteligjencës Dixhitale.

Si udhëheqësi global në zgjidhjet dixhitale të forenzikës dhe këshilltar i besuar i klientëve në mbi 150 vende, Cellebrite po revolucionarizon hetimet si ofruesi kryesor për zbatimin e ligjit, ushtrisë, inteligjencës dhe sektorëve privatë. Presim të intensifikojmë bashkëpunimin tonë në fushat e përmendura më lart!“, shkruan ambasada shqiptare në një njoftim të saj në rrjetet sociale.

Ambassador Canaj had a very fruitful meeting today with #PaulFriedberg Senior Director at CellebriteES …

Posted by Ambasada Izrael on Thursday, March 25, 2021

IZRAEL

Sakrifica e ushtarëve të Izraelit nuk do të harrohet

Secili nga burrat dhe gratë tona të guximshme kishte një familje, miq, shpresa dhe ëndrra që nuk do të realizohen…

SHQIPËRI

Canaj takon avokatin Bressel: Konsulencë ligjore izraelite për markat dhe pronësinë intelektuale në Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj u takua me avokatin e njohur izraelit, Dr. Eyal Bresel, themeluesin dhe…

KOSOVA

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla: Ambasada në Jerusalem, punë e kryer!

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla: Nuk do t’i hymë aventurave diplomatike për të rikthyer në shqyrtim…

INTERVISTA

Ambasadori Gendler: Izraeli i gatshëm të ndihmojë Shqipërinë në procesin e vaksinimit

Në një intervistë për MCN, ambasadori Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler u ndal edhe tek çështjet e politikës së…

MILIARDERËT

Themeluesit hebrenj të Google shtuan 14 miliardë dollarë në vetëm 24 orë

Larry Page dhe Sergey Brin, bashkëthemelues të Google, e bënë veten 14 miliard dollarë më të pasur në më pak…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

Shërbimet inteligjente perëndimore: Mossad pas sulmit në impiantin bërthamor të Iranit

Burimet e inteligjencës perëndimore i thanë medias hebraike se agjencia izraelite e spiunazhit përgjegjëse për ndërprerjen e energjisë në Natanz;…