Gjenerali i lartë: Udhëheqësit e Hamasit në shënjestër të sulmeve izraelite

Gjenerali izraelit i Komandë Jugore (GOC), Eliezer Toledano tha se udhëheqësit e Hamasit, Mohammed Dief dhe Yahya Sinwar, mund të jenë në shënjestër të sulmeve izraelite.


Gjenerali izraelit i Komandë Jugore (GOC), Eliezer Toledano, i cili ka një rol të rëndësishëm në menaxhimin e betejës kundër luftëtarëve të udhëhequr nga Hamas në Gaza, i tha televizionit Channel 12 se sa më shumë kohë që ushtria ka për të kryer qëllimet e saj ushtarake kundër objektivave të terrorit në Rrip aq më mirë, pasi po flitet gjithnjë e më shumë për një armëpushim të mundshëm.

Ai thotë se udhëheqësit e Hamasit Mohammed Dief dhe Yahya Sinwar mund të jenë në shënjestër të sulmeve izraelite.

Lexo më shumë

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023