Demiri falenderon Dr. Landsman: Kontribuon për ngritjen e cilësisë së arsimit të lartë në Kosovë!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demri priti në selinë e ambasadës në Jeruzalem profesorin e mirënjohur Dr. Moshe Landsman, njërin prej themeluesve të Departamentit të Psikologjisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” (UP).


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri priti në selinë e ambasadës në Jeruzalem profesorin e mirënjohur Dr. Moshe Landsman, njërin prej themeluesve të Departamentit të Psikologjisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” (UP).

“Sot pata kënaqësinë e veçantë të pres në një takim profesorin e mirënjohur Dr. Moshe Landsman, njërin prej themeluesve të Departamentit të Psikologjisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” (UP).

E falënderova përzemërsisht Dr. Landsman për kontributin e tij të jashtëzakonshëm për themelimin dhe zhvillimin e departamentit përkatës. Dr. Landsman ka ligjëruar në UP, është autor i librave dhe studimeve shkencore në fushën e psikologjisë, si dhe ka mentoruar studentë kosovarë në këtë sektor.

E mirëpres gatishmërinë e Dr. Landsman që të vazhdojë të kontribuojë për ngritjen e cilësisë së arsimit të lartë në Kosovë dhe për shkëmbimin e studentëve kosovarë dhe izraelitë. 🇽🇰🇮🇱”, shkruan Demiri në postimin e saj në rrjetet sociale.

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Izrael

Izraeli ndan një milion vaksina kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez

Izraeli do të ndajë të paktën një milion doza të vaksinave kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez, në kuadër të marrëveshjes…

Shqipëri

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Kosove

“Smart Cities”, Ines Demiri bisedime me Universitetin Bar-Ilan: Sjellim teknologjinë izraelite në Kosovë!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një vizitë në Universitetin Bar-Ilan, në Ramat Gan, Izrael.

OPED

A po e humb Izraeli luftën kundër antisemitizmit global?

Ndërsa vendet si Shqipëria kanë një histori të njohur të strehimit për Popullin Hebre gjatë Luftës së Dytë Botërore. Deri…

Bota

Biden uron Bennett: SHBA dhe Izraeli miq të përjetshëm!

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, përgëzon Kryeministrin Naftali Bennett dhe thotë se ai mezi pret që të punojë me të.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, detajet e panjohura të operacioneve që mahnitën shërbimet inteligjente

Ditë pasi dha dorëheqjen, Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit, rolin e…