Kreu i Center for Jewish Impact, Robert Singer: Ambasadorja Demiri promovuese e madhe e lidhjeve Izrael-Kosovë

Kryetari i Center for Jewish Impact (Qendra për Ndikimin Hebre) zhvilloi një takim me Ines Demirin, ambasadoren e Kosovës në selinë e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem, Izrael.


Kryetari i Center for Jewish Impact (Qendra për Ndikimin Hebre) zhvilloi një takim me Ines Demirin, ambasadoren e Kosovës në selinë e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem, Izrael.

“Kryetari ynë, Robert Singer, ishte i lumtur që u takua sot me Ines Demirin, ambasadoren e Kosovës në selinë e Ambasadës së Kosovës në Jeruzalem, Izrael. Ne e përgëzojmë atë për gjithë punën e palodhur në promovimin e lidhjeve midis Shtetit të Izraelit dhe Kosovës”, shkruan Center for Jewish Impact në postimin e saj në rrjetet sociale.

Edhe ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, reagoi:

I dashur Robert, ishte një kënaqësi e madhe t’ju pres në assy ambasadën në Jeruzalem. Unë jam mirënjohës për angazhimin tuaj të vazhdueshëm, në cilësinë e kryetarit të Center for Jewish Impact, për thellimin e marrëdhënies midis Kosovës dhe Izraelit. Kosova është me fat që të ketë një mik dhe mbështetës të shkëlqyeshëm si ju”.


7 Jer

Lexo më shumë

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Izrael

Izraeli ndan një milion vaksina kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez

Izraeli do të ndajë të paktën një milion doza të vaksinave kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez, në kuadër të marrëveshjes…

Shqipëri

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Kosove

“Smart Cities”, Ines Demiri bisedime me Universitetin Bar-Ilan: Sjellim teknologjinë izraelite në Kosovë!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një vizitë në Universitetin Bar-Ilan, në Ramat Gan, Izrael.

OPED

A po e humb Izraeli luftën kundër antisemitizmit global?

Ndërsa vendet si Shqipëria kanë një histori të njohur të strehimit për Popullin Hebre gjatë Luftës së Dytë Botërore. Deri…

Bota

Biden uron Bennett: SHBA dhe Izraeli miq të përjetshëm!

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, përgëzon Kryeministrin Naftali Bennett dhe thotë se ai mezi pret që të punojë me të.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, detajet e panjohura të operacioneve që mahnitën shërbimet inteligjente

Ditë pasi dha dorëheqjen, Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit, rolin e…