Kontrata 200 milionë dollarë, Izraeli i shet sisteme ajrore pa pilot vendin aziatik

Industrial Aerospace Industries (IAI) kohët e fundit nënshkroi një kontratë 200 milionë dollarë, për të siguruar shërbime të sistemeve ajrore pa pilot (UAS) për një vend në Azi


Industrial Aerospace Industries (IAI) kohët e fundit nënshkroi një kontratë 200 milionë dollarë, për të siguruar shërbime të sistemeve ajrore pa pilot (UAS) për një vend në Azi, në lidhje me produkytet Heron UAS të IAI. Ky është transaksioni i katërt i madh mjeteve ajrore pa pilot, që IAI ka njoftuar këtë vit.

Familja e produkteve “Heron” kryeson gamën e UAS të IAI. Modelet e ndryshme Heron përdoren rregullisht për misione operacionale nga mbi 20 klientë në të gjithë botën.

E kontrolluar nga distanca nga fregatat e detit ose bregu i detit, Heron mbështet misione tokësore dhe detare kundër nëndetëseve dhe rojeve bregdetare.

Ai transmeton informacion gjatë qëndrimit në det, përfshirë midis të gjitha sistemeve të armëve që marrin pjesë në një mision. Heron UAS mund të jetë i pajisur me komunikim LOS ose SATCOM, dhe përmban fleksibilitet operacional “vrapues të gjatë” me ngritje, ulje dhe kontroll automatik të largët, pa ndonjë nevojë për vendosjen e një posti kontrolli pranë pistës.

Presidenti dhe CEO i IAI, Boaz Levy, tha: “Marrëveshja është një dëshmi e kënaqësisë së fortë të klientëve tanë me UAVs Heron, duke përfshirë performancën e tyre operacionale dhe teknike. Klientët tanë në mënyrë të përsëritur zgjedhin Heron për gamën e gjerë të misioneve të mbledhjes së inteligjencës në mjedise të ndryshme të tokës dhe motit. ”

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg: Tregu i ri i Tiranës, një qendër ekselente agrobujqësore

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, vizitoi Tregun e Shitjeve me Shumicë dhe Pakicë të Produkteve Ushqimore (Tirana Agrikulturë),…

Izrael

Popullsia e Izraelit shkon në 9.6 milionë banorë

9.6 milionë njerëz jetojnë në vend, 74% hebrenj, 21% arabë. Izraeli do të arrijë në 20 milionë në vitin 2065

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg: Tregu i ri i Tiranës, një qendër ekselente agrobujqësore

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, vizitoi Tregun e Shitjeve me Shumicë dhe Pakicë të Produkteve Ushqimore (Tirana Agrikulturë),…

Kosove

Viti i ri Hebraik, Ines Demiri në pritjen e organizuar nga Presidenti i Izraelit

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen festive me rastin e Vitit të Ri Hebre 5783,…

OPED

Bashkëjetesa: Çfarë mund të mësojë bota nga Shqipëria

Shqipëria është një vend i vogël, ndonjëherë larg axhendës politike globale. Sidoqoftë, ka shumë për të mësuar.

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.