Marrëveshjet ekonomike Shqipëri-Izrael, Ambasadori Canaj takon ministrin Hamad Amar

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Hamad Amar, një ministër në Ministrinë e Financave të Izraelit.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Hamad Amar, një ministër në Ministrinë e Financave të Izraelit.

Sipas njoftimi të Ambasadës shqiptare, pas nënshkrimit të Konventës për Shmangjen e Tatimit të Dyfishtë dhe Evazionit Fiskal, një marrëveshje tjetër e radhës që do të finalizohet me institucionet izraelite, mbetet Memorandumi i Mirëkuptimit në Çështjet Doganore, që shpresojmë të përfundohet së shpejti

Postimi i plotë i Ambasadës

Gjatë takimit të sotëm me Hamad Amar, një ministër në Ministrinë e Financave, Ambasadori Canaj e vlerësoi atë për rolin e tij të mëparshëm si Kryetar i grupit parlamentar Izrael-Shqipëri. Në të njëjtën kohë ai shprehu rëndësinë e hapit tjetër, pas nënshkrimit të Konventës për Shmangjen e Tatimit të Dyfishtë dhe evazionit fiskal, ratifikimit në Knesset. Një marrëveshje tjetër e radhës që do të finalizohet me institucionet izraelite, mbetet Memorandumi i Mirëkuptimit në Çështjet Doganore, që shpresojmë të përfundohet së shpejti.

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael feston 28-29 nëntorin së bashku me Ambasadat e Shqipërisë dhe Kosovës!

Aktivistë të shquar të komunitetit shqiptaro-hebre në Izrael, dhe stafet diplomatike të Ambasadave të Shqipërisë dhe Kosovës në Izrael bëhen…

Izrael

Si Izraeli ndërtoi makinën ushtarake më të saktë në botë

2014-ta ishte një pikë kthese për IDF-në në betejën e saj kundër sistemeve të tuneleve të Hamasit. Ja se si…

Shqipëri

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael feston 28-29 nëntorin së bashku me Ambasadat e Shqipërisë dhe Kosovës!

Aktivistë të shquar të komunitetit shqiptaro-hebre në Izrael, dhe stafet diplomatike të Ambasadave të Shqipërisë dhe Kosovës në Izrael bëhen…

Kosove

Marrëveshje midis Qendrës së Inovacionit në Kosovë dhe “Holon Institute of Technology” në Izrael

Në Holon të Izraelit u nënshkrua sot një Marrëveshje Mirëkuptimi mes Qendrës së Inovacionit në Kosovë dhe “Holon Institute of…

OPED

Izraeli dhe lufta e ardhshme botërore

Parashikimet për një luftë botërore të ardhshme nuk qëndrojnë në shqyrtim dhe rreziqet për Izraelin në çdo rast qëndrojnë diku…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Si Izraeli ndërtoi makinën ushtarake më të saktë në botë

2014-ta ishte një pikë kthese për IDF-në në betejën e saj kundër sistemeve të tuneleve të Hamasit. Ja se si…