Teknologjia izraelite në mjekësi, ambasadori Canaj takon Daniel Weisz

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim pune me Daniel Weisz, sipërmarrës izraelit në fushën e Turizmit Mjekësor,


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim pune me Daniel Weisz, sipërmarrës izraelit në fushën e Turizmit Mjekësor, për të diskutuar rrugët e bashkëpunimit për sjelljen në Shqipëri të teknologjisë izraelite në fushën e podiatrisë (mjekimi i këmbëve), nëpërmjet turizmit mjekësor.

Postimi i Ambasadës shqiptare

Gjatë takimit të sotëm me Z. Daniel Weisz, një sipërmarrës në fushën e Turizmit Mjekësor, i lumtur për të diskutuar rrugët e bashkëpunimit për sjelljen në Shqipëri të teknologjisë izraelite në fushën e podiatrisë (mjekimi i këmbëve), nëpërmjet turizmit mjekësor.

Daniel Weisz, është një nga mjekët podiatër më të njohur në botë dhe President i Shoqatës Izraelite të Podiatërve, Kryetar i Bordit Këshillimor për Podiatrinë në Ministrinë e Shëndetësisë.

Ai është i diplomuar në Universitetin Westminster në Londër, dhe drejton dy klinika në këtë fushë, në Jerusalem dhe Londër. Është bashkëthemelues në teknologjinë e “Footwear Invertex High Tech footwear industry”, i specializuar në diabetin e këmbëve, podiatrinë ushtarake, biomekanikë etj.

Mezi pres të kemi ekspertizën e tij në Shqipëri!

Irani dhe Izraeli: Lufta e pashmangshme?

Marrëdhëniet Iran-Izrael janë në thelb një lojë me shumën zero, duke i lënë Izraelit pak zgjidhje, veçse të veprojë sipas…

Izrael

Medalje për ish-kreun e Mossad, Yossi Cohen, për sjelljen e arkivit bërthamor nga Irani

Një medalje unike për nder të operacionit për sjelljen e arkivit bërthamor iranian në Izrael iu dha Yossi Cohen, kreut…

Shqipëri

Yair Lapid: Po punojmë për të forcuar partneritetin e Izraelit me Shqipërinë!

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Yair Lapid, ka shpërndarë statusin e Ministres për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë,…

Kosove

Tamar Ziv, ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë

Tamar Ziv do të jetë ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, shkruan gazeta "Jerusalem Post".

OPED

Izraeli dhe lufta e ardhshme botërore

Parashikimet për një luftë botërore të ardhshme nuk qëndrojnë në shqyrtim dhe rreziqet për Izraelin në çdo rast qëndrojnë diku…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Medalje për ish-kreun e Mossad, Yossi Cohen, për sjelljen e arkivit bërthamor nga Irani

Një medalje unike për nder të operacionit për sjelljen e arkivit bërthamor iranian në Izrael iu dha Yossi Cohen, kreut…