Ambasadori i Shqipërisë në OKB takohet me kryeministrin e Izraelit

Kryeministri Naftali Bennett u takua me një delegacion ambasadorësh të OKB-së që po vizitojnë Izraelin, ku midis tyre ishte edhe ambasadori shqiptar, Ferit Hoxha.


Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett u takua me një delegacion ambasadorësh të vendeve të ndryshme në OKB, të cilët po vizitojnë Izraelin, ku midis tyre ishte edhe ambasadori shqiptar, Ferit Hoxha.

Gjatë takimit, Bennett falënderoi ambasadorët për miqësinë e tyre me Izraelin. Ai gjithashtu nënvizoi potencialin e bashkëpunimit midis Izraelit dhe vendeve të tyre përkatëse.

Në takim u diskutua edhe për çështjet që po përballet rajoni me Iranin si problem kryesor.

Delegacioni kryesohej nga ambasadori i Izraelit në OKB, Gilad Erdan dhe përfshinte ambasadorë nga Shqipëria, Koreja e Jugut, Argjentina, Bullgaria, Kroacia, Uruguai, Ekuadori, Hungaria, Samoa dhe Zambia.

Lexo më shumë

Rama: Izraeli nuk ka ujë, por është vendi me sistemin më ekselent të furnizimit me ujë dhe të ujitjes në bujqësi

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin në Bujqësi dhe Blegtori”

Izrael

Izraeli i shqetësuar për programin bërthamor iranian

Izraeli është i gatshëm të përdorë “të drejtën për vetëmbrojtje” për të parandaluar Iranin të zhvillojë armët bërthamore, tha kryeministri…

Shqipëri

Rama: Izraeli nuk ka ujë, por është vendi me sistemin më ekselent të furnizimit me ujë dhe të ujitjes në bujqësi

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin në Bujqësi dhe Blegtori”

Kosove

Bashkëpunimi në fushën e Sigurisë dhe Mbrojtjes midis Kosovës dhe Izraelit, Demiri takon gjeneralmajorin Eiland

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim me Gjeneralmajorin (në pension) e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit,…

OPED

Pesë mrekullitë e Izraelit

Izraeli nuk u mjaftua vetëm për mbijetesën. Ai synonte shumë më lart - të lulëzonte

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.