Studentët shqiptarë shkëlqejnë në Izrael

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, mori pjesë në ceremoninë e diplomimit të studentëve Adea Beqaj dhe Deiv Mico në EMIS/Eastern Mediterranean International School.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në ceremoninë e diplomimit të studentëve shqiptarë Adea Beqaj dhe Deiv Mico në EMIS/Eastern Mediterranean International School.

“Veprimtaria filloi me një pritje në Hakfar Hayarok, e ndjekur nga ceremonia e diplomimit që festoi arritjet e gjashtëdhjetë e nëntë studentëve, përfshirë studentët nga Shqipëria, Adea Beqaj dhe Deiv Mico, të cilët kanë përfunduar me sukses një kurrikulë rigoroze, të mësuarit dhe të jetuarit së bashku për të realizuar arritjet si në klasë ashtu edhe në botën më të gjerë.

Ambasada shqiptare ndihet e nderuar që ka pasur mundësinë të ndajë këtë moment me studentët tanë të shkëlqyer dhe stafin akademik të EMIS, si një mënyrë për të festuar rrugën drejt arsimit për shpresë, qëndrueshmëri dhe paqe”, thuhet në njoftimin e Ambasadës shqiptare.

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Izrael

Dronë specialë për furnizime mjekësore në spitalet e Izraelit

Izraeli do të jetë vendi i parë në botë që do të ketë një rrjet të furnizimeve mjekësore urgjente me…

Shqipëri

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kosove

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua…

OPED

Petrit Zorba: “Lulja e Vlorës” i Anna Kohen, një dashuri e përjetshme për Shqipërinë

Kryetari i Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael: Libri përcjell mesazhe mirënjohje për popullin Shqiptar dhe atë të Vlorës, që gjatë atyre…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.