Balluku pret ambasadorin Gendler: Bashkëpunim i mirërpritur me Izraelin

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë së Shqipërisë, Belinda Balluku, priti një takim ambasadorin e Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler.


Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë së Shqipërisë, Belinda Balluku, priti një takim ambasadorin e Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler.

Sipas ministres Balluku, në takim u diskutua mbi mundësitë e rigjallërimit të linjave të transportit ajror mes dy vendeve  dhe gjithashtu mbi mundësitë e bashkëpunimit në sektorët ku Izraeli sot është një vend lider, eksperienca e të cilit është gjithmonë e mirëpritur.

Postimi i Ministres Balluku

Kënaqësi të mirëprisja në një takim ambasadorin e 🇮🇱Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, me të cilin diskutova mbi mundësitë e rigjallërimit të linjave të transportit ✈️ajror mes dy vendeve tona. Një hap që do të nxisë lëvizjen e qytetarëve dhe zhvillimin e mëtejshëm të turizmit. Diskutuam gjithashtu mbi mundësitë e 🤝bashkëpunimit në sektorët ku Izraeli sot është një vend lider, eksperienca e të cilit është gjithmonë e mirëpritur.

Rama: Izraeli nuk ka ujë, por është vendi me sistemin më ekselent të furnizimit me ujë dhe të ujitjes në bujqësi

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin në Bujqësi dhe Blegtori”

Izrael

Izraeli i shqetësuar për programin bërthamor iranian

Izraeli është i gatshëm të përdorë “të drejtën për vetëmbrojtje” për të parandaluar Iranin të zhvillojë armët bërthamore, tha kryeministri…

Shqipëri

Rama: Izraeli nuk ka ujë, por është vendi me sistemin më ekselent të furnizimit me ujë dhe të ujitjes në bujqësi

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin në Bujqësi dhe Blegtori”

Kosove

Bashkëpunimi në fushën e Sigurisë dhe Mbrojtjes midis Kosovës dhe Izraelit, Demiri takon gjeneralmajorin Eiland

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim me Gjeneralmajorin (në pension) e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit,…

OPED

Pesë mrekullitë e Izraelit

Izraeli nuk u mjaftua vetëm për mbijetesën. Ai synonte shumë më lart - të lulëzonte

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.