Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadorja e Shtetit të Izraelit në Shqipëri, Znj Galit Peleg.


Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadorja e Shtetit të Izraelit në vendin tonë, Sh. S. Znj. Galit Peleg.

Presidenti Begaj i uroi suksese Ambasadores Galit Peleg për përmbushjen e misionit diplomatik në Shqipëri dhe i shprehu vullnetin për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes dy vendeve tona.

Kreu i Shtetit dhe Ambasadorja Peleg theksuan rëndësinë e bashkëpunimit në fushën e sigurisë, luftën kundër terrorizmit, veçanërisht në mbrojtjen e infrastrukturës dixhitale nga sulmet kibernetike.

Presidenti Begaj dhe Ambasadorja Galit Peleg vlerësuan edhe rëndësinë e bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe kulturës, duke nënvizuar historikun e pasur të bashkëpunimit mes dy vendeve tona.

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg: Tregu i ri i Tiranës, një qendër ekselente agrobujqësore

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, vizitoi Tregun e Shitjeve me Shumicë dhe Pakicë të Produkteve Ushqimore (Tirana Agrikulturë),…

Izrael

Popullsia e Izraelit shkon në 9.6 milionë banorë

9.6 milionë njerëz jetojnë në vend, 74% hebrenj, 21% arabë. Izraeli do të arrijë në 20 milionë në vitin 2065

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg: Tregu i ri i Tiranës, një qendër ekselente agrobujqësore

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, vizitoi Tregun e Shitjeve me Shumicë dhe Pakicë të Produkteve Ushqimore (Tirana Agrikulturë),…

Kosove

Viti i ri Hebraik, Ines Demiri në pritjen e organizuar nga Presidenti i Izraelit

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në pritjen festive me rastin e Vitit të Ri Hebre 5783,…

OPED

Bashkëjetesa: Çfarë mund të mësojë bota nga Shqipëria

Shqipëria është një vend i vogël, ndonjëherë larg axhendës politike globale. Sidoqoftë, ka shumë për të mësuar.

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.