Rama: Presidenti Herzog do të vizitojë Shqipërinë, do të ndihet si në shtëpi

Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog do të vizitojë Shqipërinë. Rama: Jam i sigurt se keni shumë për të parë


Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se së shpejti Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, do të vizitojë Shqipërinë.

Rama është pritur në pallatin presidencial nga presidenti Herzog gjatë vizitës së tij në Jeruzalem, teksa shoqërohej nga ministret Delina Ibrahimaj dhe Bora Muzhaqi.

Ai tha se shumë shpejt presidenti izraelit do të vizitojë Shqipërinë.

“Jam i lumtur që më në fund do të kemi një vizitë presidenciale në Shqipëri. Nuk e kemi pasur më parë një të tillë. Jam i sigurt se keni shumë për të parë në Shqipëri. Do të ndiheni si në shtëpinë tuaj sepse Shqipëria ka qenë gjithmonë e shtëpi e dytë për këdo”, deklaroi Rama.

Lexo më shumë

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Izrael

Dronë specialë për furnizime mjekësore në spitalet e Izraelit

Izraeli do të jetë vendi i parë në botë që do të ketë një rrjet të furnizimeve mjekësore urgjente me…

Shqipëri

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kosove

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua…

OPED

Petrit Zorba: “Lulja e Vlorës” i Anna Kohen, një dashuri e përjetshme për Shqipërinë

Kryetari i Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael: Libri përcjell mesazhe mirënjohje për popullin Shqiptar dhe atë të Vlorës, që gjatë atyre…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.