Rama: Presidenti Herzog do të vizitojë Shqipërinë, do të ndihet si në shtëpi

Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog do të vizitojë Shqipërinë. Rama: Jam i sigurt se keni shumë për të parë


Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se së shpejti Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, do të vizitojë Shqipërinë.

Rama është pritur në pallatin presidencial nga presidenti Herzog gjatë vizitës së tij në Jeruzalem, teksa shoqërohej nga ministret Delina Ibrahimaj dhe Bora Muzhaqi.

Ai tha se shumë shpejt presidenti izraelit do të vizitojë Shqipërinë.

“Jam i lumtur që më në fund do të kemi një vizitë presidenciale në Shqipëri. Nuk e kemi pasur më parë një të tillë. Jam i sigurt se keni shumë për të parë në Shqipëri. Do të ndiheni si në shtëpinë tuaj sepse Shqipëria ka qenë gjithmonë e shtëpi e dytë për këdo”, deklaroi Rama.

Lexo më shumë

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023