Izraeli dhe Shqipëria në arenën ndërkombëtare, ambasadorja Peleg takime në Ministrinë e Jashtme

Ambasadorja Galit Peleg: Izraeli dhe Shqipëria mbështesin njëri-tjetrin në shumë fusha


Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, u takua në Ministrinë e Jashtme me drejtuesin e rejtorinë e KS të OKB-së dhe me shefin e divizionit për organizatat ndërkombëtare Ambasadorin Armand Skapi.

“Kam pasur takime të këndshme dhe produktive sot në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë me drejtorinë e KS të OKB-së dhe me shefin e divizionit për organizatat ndërkombëtare Ambasadorin Armand Skapi. Izraeli dhe Shqipëria mbështesin njëri-tjetrin në arenën shumëpalëshe. 🇮🇱🤝🇦🇱”, shkruan ambasadorja Peleg në postimin e saj në Twitter.

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Izrael

Dronë specialë për furnizime mjekësore në spitalet e Izraelit

Izraeli do të jetë vendi i parë në botë që do të ketë një rrjet të furnizimeve mjekësore urgjente me…

Shqipëri

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kosove

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua…

OPED

Petrit Zorba: “Lulja e Vlorës” i Anna Kohen, një dashuri e përjetshme për Shqipërinë

Kryetari i Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael: Libri përcjell mesazhe mirënjohje për popullin Shqiptar dhe atë të Vlorës, që gjatë atyre…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.