Thellohen marrëdhëniet e shkëlqyera Shqipëri-Izrael

Zv.ambasadori Haraout Baghamian, takon Meri Shahinin, drejtoreshë e Lindjes së Mesme në MEPJ që mbulon edhe Izraelin.


Zëvendësambasadori i Izraelit në Shqipëri, Haraout Baghamian, zhvilloi një takim me Meri Shahinin, drejtoreshë e departamentit të Lindjes së Mesme në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë që mbulon edhe Izraelin.

“Pata takimin e parë shumë miqësor dhe efikas me znj. Meri Shahini, drejtoreshë e departamentit të Lindjes së Mesme në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë që mbulon Izraelin. Së bashku do të punojmë për thellimin e marrëdhënieve tashmë të shkëlqyera mes vendeve tona”, shkruan zv.ambasadori Baghamian në Twitter.

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Izrael

Dronë specialë për furnizime mjekësore në spitalet e Izraelit

Izraeli do të jetë vendi i parë në botë që do të ketë një rrjet të furnizimeve mjekësore urgjente me…

Shqipëri

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kosove

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua…

OPED

Petrit Zorba: “Lulja e Vlorës” i Anna Kohen, një dashuri e përjetshme për Shqipërinë

Kryetari i Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael: Libri përcjell mesazhe mirënjohje për popullin Shqiptar dhe atë të Vlorës, që gjatë atyre…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.