Ceremonia “Ekipet Sportive të Shkollave” në “Air Albania”, ambasadorja Peleg: Një shfaqje e bukur sportiviteti, edukimi dhe patriotizmi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, në Twitter: Bravo për organizatorët dhe suksese sportistëve të rinj


Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, në reagim të saj në Twitter, e konsideroi “një shfaqje e bukur sportiviteti, edukimi dhe patriotizmi”, ceremoninë e hapjes së projektit “Ekipet Sportive të Shkollave”, të zhvilluar në stadiumin “Air Albania”, me pjesëmarrjen e 700 ekipeve të reja sportive të shkollave nga e gjithë Shqipëria, një lëvizje e re masive për fëmijët, të rinjtë dhe komunitetet vendore.

Postimi i ambasadores Galit Peleg

Mëngjesin e së shtunës në #Tiranë: Ceremonia e hapjes së projektit “Ekipet Sportive të Shkollave”. Një shfaqje e bukur sportiviteti🤸‍♂️⛹️ edukimi dhe patriotizmi🇦🇱. Bravo për organizatorët 👏👏👏 dhe suksese sportistëve të rinj 🏆

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Nimrod Yaron: Besojmë fuqishëm në potencialin e bashkëpunimit të biznesit midis Izraelit dhe Shqipërisë

Nimrod Yaron & Co ishte sponsor i "TIRANA - TEL AVIV TECH WEEK", zhvilluar për herë të parë në Shqipëri

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Kosove

Bashkëpunim i Izraelit me sektorin e bujqësisë në Kosovë

Ministri i Bujqesise i Kosovës, Faton Peci, takim në Izrael me homologun Avi Dichter

OPED

Dita e Kujtesës dhe gabimet e kujtesës

Dalëngadalë, kjo histori është kthyer në një “mit”, që ka depërtuar në kujtesën kolektive të popullit shqiptar, në të gjitha…

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit