Ambasadorja Demiri prezanton para afaristëve izraelitë fushat e investimeve në Kosovë

Ambasadorja bëri një prezantim në fusha të ndryshme si energjia, teknologjia informative, turizmi, shëndetësia, etj.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, në vazhdën e aktiviteteve të saj në fushën e ekonomisë, bëri një prezantim para njëzet afaristëve izraelitë të fusha të ndryshme të tilla si energjia, teknologjia informative, turizmi, shëndetësia, etj.

Postimi i Ambasadores Demiri

Në vazhdën e aktiviteteve në fushën e ekonomisë, pata rastin të bëj një prezantim para njëzet afaristëve izraelitë të fusha të ndryshme të tilla si energjia, teknologjia informative, turizmi, shëndetësia, etj.

Veç potencialeve për investime në Kosovë, fola edhe për marrëdhëniet dypalëshe ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Izraelit.

Ngjarja u organizua nga z. Ilan Pomeranc, një sipërmarrës izraelit në fushën e teknologjisë së lartë dhe anëtar i Forumit të Lidershipit të Izraelit, asamblesë kryesore të biznesit dhe sektorit publik të Izraelit. 🇽🇰🇮🇱

Në vazhdën e aktiviteteve në fushën e ekonomisë, pata rastin të bëj një prezantim para njëzet afaristëve izraelitë të…

Posted by Ines Demiri on Saturday, January 21, 2023

Ambasadorja Peleg: Kryeministri David Ben-Gurion, një vizionar i madh!

Kryeministri i parë i shtetit hebre: "Në Izrael, për të qenë realist, duhet të besosh në mrekulli!"

Izrael

Presidenti Herzog: Izraeli i është mirënjohës popullit shqiptar!

Presidenti izraelit, Isaac Herzog, videomesazh Kuvendit ku shpreh mbështetjen ndaj Shqipërisë

Shqipëri

Kryerabini Yoel Kaplan: Lutem çdo ditë për Shqipërinë!

Gazeta “Izraeli Sot” zhvilloi një intervistë me kryerabinin Yoel Kaplan, në lidhje projektet e "Chabad Albania" në Shqipëri.

Kosove

Mevi Rafuna: “Love in time of Holocaust”, një histori dashurie mes shqiptarëve dhe hebrenjve

Një rrëfim dashurie mes një djali shqiptar me emrin Astrit dhe vajzës hebreje Ana, gjatë Luftës II Botërore.

OPED

“Israeli House Albania” i bëri një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë!

Për herë të parë një delegacion nga Shteti i Izraelit, i një niveli shumë të lartë erdhi në Shqipëri

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Izraeli, fuqia e tetë më e madhe bërthamore në botë

Sipas raportit, kryesojnë Rusia dhe SHBA, të ndjekura nga Kina, Franca dhe Britania e Madhe.