Kryerabini Yoel Kaplan: Ambasadorja Peleg po bën një punë të bekuar!

Kryerabini i Shqipërisë, Yoel Kaplan, zhvilloi një takim me ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.


Kryerabini i Shqipërisë, Yoel Kaplan, zhvilloi një takim me ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

“Sa i lumtur dhe me shpresë për të parë një ambasador si ju, plot motivim dhe gëzim. Shoh qëndrueshmërinë e saj ndaj qëllimit, përkushtimin e mrekullueshëm dhe punën e bekuar për ruajtjen e lidhjes mahnitëse që kanë Izraeli dhe Shqipëria.”, shkruan kryerabini në një postim të tij në rrjetet sociale.

Postimi i Kryerabinit Yoel Kaplan

Është një nder i madh të takoj ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, dhe të shoh qëndrueshmërinë e saj ndaj qëllimit, përkushtimin e mrekullueshëm dhe punën e bekuar për ruajtjen e lidhjes mahnitëse që kanë Izraeli dhe Shqipëria.

Sa i lumtur dhe me shpresë për të parë një ambasador si ju, plot motivim dhe gëzim.

Më infektove me entuziazëm kur përshkruani idetë e bekuara të kthimit të një nderi nën favorin e madh që shqiptarët i bënë popullit të Izraelit në Holokaust dhe mbrojtjen e hebrenjve nga nazistët, ndonjëherë duke rrezikuar jetën e tyre.

Përcjellja e idesë tek brezi i ardhshëm në Izrael dhe Shqipëri është vërtet një ide e bekuar dhe ne do t’ju qëndrojmë pranë në çdo gjë që kërkohet.
Shumë suksese në misionin tuaj të rëndësishëm në Shqipëri dhe Bosnje-Hercegovinë!

כבוד גדול לפגוש את שגרירת ישראל באלבניה Galit Peleg ולראות את דביקותה במטרה, המסירות הנפלאה והעשייה הברוכה למען שימור…

Posted by Yoel Kaplan on Tuesday, January 31, 2023

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Nimrod Yaron: Besojmë fuqishëm në potencialin e bashkëpunimit të biznesit midis Izraelit dhe Shqipërisë

Nimrod Yaron & Co ishte sponsor i "TIRANA - TEL AVIV TECH WEEK", zhvilluar për herë të parë në Shqipëri

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Kosove

Bashkëpunim i Izraelit me sektorin e bujqësisë në Kosovë

Ministri i Bujqesise i Kosovës, Faton Peci, takim në Izrael me homologun Avi Dichter

OPED

Dita e Kujtesës dhe gabimet e kujtesës

Dalëngadalë, kjo histori është kthyer në një “mit”, që ka depërtuar në kujtesën kolektive të popullit shqiptar, në të gjitha…

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit