Nxënësit izraelitë të mahnitur pas Kosovës!

Kryediplomatja Ines Demiri zhvilloi një bashkëbisedim të shkëlqyer me nxënës nga shkolla e mesme – Eshel Hanasi.


Në Ambasadën e Republikës së Kosovës, e Ngarkuara me Punë, Ines Demiri, zhvilloi një bashkëbisedim të shkëlqyer me nxënës nga shkolla e mesme – Eshel Hanasi.

Postimi i Ambasadës së Kosovës

Në Ambasadën e Republikës së Kosovës, e Ngarkuara me Punë, znj. Ines Demiri, zhvilloi një bashkëbisedim të shkëlqyer me nxënës nga shkolla e mesme – Eshel Hanasi.

Ata ishin të shoqëruar nga Dr. Yonatan Freeman, profesor i shkencave politike.

Nxënësit izraelitë u shprehën tejet të interesuar për marrëdhëniet Kosovë-Izrael, mahnitën me njohuritë e tyre për Kosovën, si dhe shprehën dëshirën që të vizitojnë shtetin tonë në të ardhmen. 🇽🇰🇮🇱

Në Ambasadën e Republikës së Kosovës, e Ngarkuara me Punë, znj. Ines Demiri, zhvilloi një bashkëbisedim të shkëlqyer me…

Posted by Kosovo Embassy Jerusalem on Thursday, February 2, 2023

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Nimrod Yaron: Besojmë fuqishëm në potencialin e bashkëpunimit të biznesit midis Izraelit dhe Shqipërisë

Nimrod Yaron & Co ishte sponsor i "TIRANA - TEL AVIV TECH WEEK", zhvilluar për herë të parë në Shqipëri

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Kosove

Bashkëpunim i Izraelit me sektorin e bujqësisë në Kosovë

Ministri i Bujqesise i Kosovës, Faton Peci, takim në Izrael me homologun Avi Dichter

OPED

Dita e Kujtesës dhe gabimet e kujtesës

Dalëngadalë, kjo histori është kthyer në një “mit”, që ka depërtuar në kujtesën kolektive të popullit shqiptar, në të gjitha…

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit