Yuvale Fischer: Të ardhurat nga librat do t’i jap për familjet e prekura nga tërmeti

Ish-zv.ambasadori i Izraelit në Shqipëri: Ja pse e mora këtë vendim


Ish-zv.ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Yuvale Fischer, ka marrë vendimin që të ardhurat nga shitjet e dy librave të tij që ai ka shkruar për Shqipërinë t’i dhurojë si donacion për familjet e prekura nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi dhe Siri.

Postimi i Yuvale Fischer në Facebook

Sot në mbrëmje mora një vendim që të ardhurat që do të marr nga shitja e 2 librave që kam shkruar për Shqipërinë do t’i transferoj si donacion për viktimat e tërmetit në Turqi përmes shoqatës ‘Yad Ezer Haber’.

Ejani dhe blini librat dhe bëhuni partnerë me mua në shpëtimin e jetëve, në ndihmë të të plagosurve dhe në ofrimin e ndihmës dhe ndihmës për banorët e zonës së shkatërrimit dhe fatkeqësisë që goditi Turqinë.

“Shqipëria,Shqiptarët dhe Hebrenjtë gjatë periudhës së Holokaustit”

dhe

“Në zemrën time, Shqipëria ime”

Lexo më shumë

Forumi Ekonomik Izrael-Shqipëri, ambasadorja Peleg: Mundësi të shkëlqyera bashkëpunimi

Ambasada e Izraelit në Shqipëri në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Institutin e Eksportit të Izraelit…

Izrael

Zbulohet në Izrael monedha e rrallë nga revolta hebreje kundër Romës

Monedhae rrallë 2000-vjeçare u zbulua në shkretëtirën e Judesë

Shqipëri

Ambasadorja Kumbe takim me kryediplomatin maqedonas në Izrael

Vlerësohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimin i shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Shqipëria, një shembull i ndritshëm në Yad Vashem

Me përulje e respekt në nder të 6 milionë hebrenjve dhe komuniteteve të tjera, viktima të nazizmit. 

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rafael prezanton sistemin SkySonic, i projektuar për të rrëzuar raketat hipersonike

SkySonic është i gjithanshëm dhe mund të shkatërrojë të gjitha llojet e raketave hipersonike