Studentët shqiptarë në ekspozitën e Artit “EMIS 2023” në Izrael

Bashkëpunimi ndërmjet Shqipërisë dhe Izraelit bazohet edhe në fushën e arsimit dhe multikulturalizmit.


Studentët e talentuar shqiptarë në ekspozitën vjetore të Artit EMIS 2023: “HECTIC” në Izrael. Mori pjesë edhe ambasadori Bardhyl Canaj dhe Sonila Turshila.

Bashkëpunimi ndërmjet vendeve tona në fushën e arsimit bazohet edhe në praktikat e shkëlqyera të të mësuarit që mund të ofrojnë institucionet si EMIS: multikulturalizëm, kurrikula të shkëlqyera mësimore dhe një staf i përkushtuar i fakultetit, shkruan ambasada shqiptar në Izrael.

Postimi i Ambasadës Shqiptare në Izrael

Faleminderit stafit akademik të EMIS, për ftesën ndaj Ambasadës Shqiptare në Izrael, duke përfshirë studentin tonë nga Shqipëria, në ekspozitën vjetore të Artit EMIS 2023: “HECTIC”.

Bashkëpunimi ndërmjet vendeve tona në fushën e arsimit bazohet edhe në praktikat e shkëlqyera të të mësuarit që mund të ofrojnë institucionet si EMIS: multikulturalizëm, kurrikula të shkëlqyera mësimore dhe një staf i përkushtuar i fakultetit.

Ekspozita jep një vështrim në botën e ndjeshme të artistëve të rinj që janë në mes të adoleshencës së rritur, dhe përparimin natyror të krijuar nga distanca nga e panjohura.

Shumë krenarë për studentët tanë të talentuar. Duke i uruar suksese në përpjekjet e tyre akademike!

Thank you to the academic staff of #EMIS, for inviting #AlEmbassy including our student from Albania, to EMIS annual Art…

Posted by Ambasada Izrael on Friday, March 3, 2023

Forumi Ekonomik Izrael-Shqipëri, ambasadorja Peleg: Mundësi të shkëlqyera bashkëpunimi

Ambasada e Izraelit në Shqipëri në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Institutin e Eksportit të Izraelit…

Izrael

Zbulohet në Izrael monedha e rrallë nga revolta hebreje kundër Romës

Monedhae rrallë 2000-vjeçare u zbulua në shkretëtirën e Judesë

Shqipëri

Ambasadorja Kumbe takim me kryediplomatin maqedonas në Izrael

Vlerësohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimin i shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Shqipëria, një shembull i ndritshëm në Yad Vashem

Me përulje e respekt në nder të 6 milionë hebrenjve dhe komuniteteve të tjera, viktima të nazizmit. 

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rafael prezanton sistemin SkySonic, i projektuar për të rrëzuar raketat hipersonike

SkySonic është i gjithanshëm dhe mund të shkatërrojë të gjitha llojet e raketave hipersonike