Thellohet bashkëpunimi Shqipëri-Izrael

Këshilltarja Sonila Turshilla pret tre kadetë të Ministrisë së Jashtme të Izraelit: Iliana Lenk, Adi Dror dhe Kobi Valer


Këshilltarja e Ambasadës Shqiptare në Izrael, Sonila Turshilla, priti tre kadetë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Izraelit: Iliana Lenk, Adi Dror dhe Kobi Valer, përpara misionit të tyre në Tiranë.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Këshilltarja Sonila Turshilla priti sot tre kadetë të MPJ-së së Izraelit: Iliana Lenk, Adi Dror dhe Kobi Valer përpara misionit të tyre në Tiranë për të prekur tema me interes të përbashkët si bashkëpunimi në Organizatat dypalëshe dhe Ndërkombëtare si dhe për lidhjen e veçantë që lidh dy popuj të shtrirë në histori veçanërisht gjatë Shoah (Holokaustit)

Sonila Turshilla Counsellor hosted today three Israel MFA cadets #IlianaLenk, #AdiDror and #KobiValer before their…

Posted by Ambasada Izrael on Wednesday, March 22, 2023

THE POST IN ENGLISH

Sonila Turshilla Counsellor hosted today three Israel MFA cadets #IlianaLenk, #AdiDror and #KobiValer before their mission assignment to Tirana to touch upon topics of common interest such as cooperation in bilateral and International Organizations as well as about the special bond connecting two peoples stretched in history especially during #Shoah

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Golda Meir, “Zonja e Hekurt” e Izraelit

E vetmja kryeministre femër dhe një nga themelueset e Shtetit të Izraelit

Shqipëri

“Lulja e Vlorës” i Dr. Anna Kohen prezantohet në Izrael

Ambasadat e Kosovës dhe Shqipërisë organizojne promovimin e librit te Dr. Anna Kohen, “Lulja e Vlorës: Duke u rritur hebre…

Kosove

“Grand Hotel Belushi”, hoteli me 5 yje më i bukuri në Kosovë!

Eshtë një investim shumë serioz dhe madhështor i vëllezërve Belushi, të mirënjohur për investimet në Austri

OPED

Ismail Kadare: Pse më zgjoi një interes të veçantë “Hebrenjtë në Shqipëri” i Monika Stafës

Parathënia e shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare, fitues edhe i “Çmimit të Jerusalemit për Letërsi”

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit