Herzog telefonon Begajn: Gëzuar Ramazanin besimtarëve muslimanë të Shqipërisë!

Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj


Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, për t’i uruar atij dhe besimtarëve myslimanë shqiptar, gëzuar Muajin e Madhërishëm të Ramazanit.

Lajmi bëhet i ditur nga ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

POSTIMI I AMBASADORES GALIT

Presidenti i Izraelit 🇮🇱 , Shkëlqesia e Tij, Isaac Herzog, telefonoi ☎️ Presidentin e Shqipërisë AL, Bajram Begaj dhe i uroi atij dhe të gjithë qytetarëve myslimanë të Shqipërisë, Gëzuar Ramazanin. ☪️

MESAZHI NË ANGLISHT

President of #Israel 🇮🇱HE @Isaac_Herzog called ☎️ President of #Albania 🇦🇱 HE @BajramBegajAL and wished him and all #Muslim citizens of Albania #RamadanKareem ☪️

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Golda Meir, “Zonja e Hekurt” e Izraelit

E vetmja kryeministre femër dhe një nga themelueset e Shtetit të Izraelit

Shqipëri

“Lulja e Vlorës” i Dr. Anna Kohen prezantohet në Izrael

Ambasadat e Kosovës dhe Shqipërisë organizojne promovimin e librit te Dr. Anna Kohen, “Lulja e Vlorës: Duke u rritur hebre…

Kosove

“Grand Hotel Belushi”, hoteli me 5 yje më i bukuri në Kosovë!

Eshtë një investim shumë serioz dhe madhështor i vëllezërve Belushi, të mirënjohur për investimet në Austri

OPED

Ismail Kadare: Pse më zgjoi një interes të veçantë “Hebrenjtë në Shqipëri” i Monika Stafës

Parathënia e shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare, fitues edhe i “Çmimit të Jerusalemit për Letërsi”

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit