Ambasadorja Demiri pret keun e ELNET, Emmanuel Navov

ELNET bashkon liderë që besojnë në rëndësinë e marrëdhënieve të ngushta midis Evropës dhe Izraelit


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në selinë e ambasadës në Jeruzalem, Emmanuel Navon, kryeshef i ri ekzekutiv pranë zyrës së Rrjetit Evropian të Lidershipit/European Leadership Network (ELNET) në Shtetin e Izraelit.

ELNET, me seli në Bruksel, bashkon liderë që besojnë në rëndësinë e marrëdhënieve të ngushta midis Evropës dhe Shtetit të Izraelit, duke u mbështetur në interesat dhe vlerat e përbashkëta demokratike.

POSTIMI I AMBASADORES DEMIRI

E nderuar nga vizita e z. Emmanuel Navon, kryeshef i ri ekzekutiv pranë zyrës së Rrjetit Evropian të Lidershipit/European Leadership Network (ELNET) në Shtetin e Izraelit, këtu në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Jerusalem.

ELNET, me seli në Bruksel, bashkon liderë që besojnë në rëndësinë e marrëdhënieve të ngushta midis Evropës dhe Shtetit të Izraelit, duke u mbështetur në interesat dhe vlerat e përbashkëta demokratike.

E falënderova z. Navon për mbështetjen e tij për anëtarësimin e Republikës së Kosovës në Bashkimin Evropian dhe Kombet e Bashkuara dhe për forcimin e mëtejmë të shtetit tonë në arenën ndërkombëtare.
Republika e Kosovës mbetet e përkushtuar për të thelluar bashkëpunimin me Shtetin e Izraelit në të gjitha fushat, duke përfshirë bashkëpunimin me ELNET në veçanti.

🇽🇰🤝🇮🇱

E nderuar nga vizita e z. Emmanuel Navon, kryeshef i ri ekzekutiv pranë zyrës së Rrjetit Evropian të…

Posted by Ines Demiri on Wednesday, March 29, 2023

ENGLISH

I was honored by the visit of Mr. Emmanuel Navon, new CEO at the European Leadership Network (ELNET) in the State of Israel, at the Embassy of the Republic of Kosova in Jerusalem.

Brussels-based ELNET brings together leaders who believe in the importance of close relations between Europe and the State of Israel, drawing on common democratic interests and values.

I thanked Mr. Navon for his support for the membership of the Republic of Kosova in the European Union and the United Nations and for the further strengthening of Kosova’s position in the international arena.

The Republic of Kosova remains committed to deepening cooperation with the State of Israel in all areas, including cooperation with ELNET in particular.

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Golda Meir, “Zonja e Hekurt” e Izraelit

E vetmja kryeministre femër dhe një nga themelueset e Shtetit të Izraelit

Shqipëri

“Lulja e Vlorës” i Dr. Anna Kohen prezantohet në Izrael

Ambasadat e Kosovës dhe Shqipërisë organizojne promovimin e librit te Dr. Anna Kohen, “Lulja e Vlorës: Duke u rritur hebre…

Kosove

“Grand Hotel Belushi”, hoteli me 5 yje më i bukuri në Kosovë!

Eshtë një investim shumë serioz dhe madhështor i vëllezërve Belushi, të mirënjohur për investimet në Austri

OPED

Ismail Kadare: Pse më zgjoi një interes të veçantë “Hebrenjtë në Shqipëri” i Monika Stafës

Parathënia e shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare, fitues edhe i “Çmimit të Jerusalemit për Letërsi”

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit