Ministria e Jashtme e Izraelit nderon me certifikatë mirënjohje ambasadorin Bardhyl Canaj

Ministria e Punëve të Jashtme e Izraelit shtroi një drekë lamtumire në përfundim të mandatit të tij në Izrael.


Ministria e Punëve të Jashtme e Izraelit shtroi një drekë lamtumire, për nder të ambasadorit të Shqipërisë, Dr. Bardhyl Canaj, në përfundim të mandatit të tij 8-vjeçar në Izrael.

Në emër të Drejtorit të Përgjithshëm të MPJ-së, Ronen Levi, ambasadorit BardhylCanaj iu dha një çertifikatë mirënjohjeje për kontributin e tij në afrimit të dy vendeve , Izraelit dhe Shqipërisë.

Të pranishëm ishin edhe Simona Halperin, Zv/Drejtore e Përgjithshme e MPJ për Euro-Azinë dhe Ballkanin; Robert Singer, Kryetari i Center for Jewish Impact (Qendra për Ndikimin Hebre); Ines Demiri, E Ngarkuara me Punë e Ambasadës së Kosovës në Izrael; Felicita Jakoel, kryetarja e Shoqatës së Miqësisë Izrael-Shqipëri, etj.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË IZRAEL

Një drekë lamtumire organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit, për nder të ambasadorit Bardhyl Canaj, në përfundim të mandatit të tij 8çvjeçar në Izrael! Në emër të Drejtorit të Përgjithshëm të MPJ-së, Ronen Levi, ambasadorit Canaj iu dha një çertifikatë mirënjohjeje për kontributin e tij në afrimin e vendeve tona!

 

A farewell lancheon organized by the Ministry of Foreign Affairs of Israel in honor of Ambassador Bardhyl Canaj who has…

Posted by Ambasada Izrael on Monday, August 14, 2023

 

Forumi Ekonomik Izrael-Shqipëri, ambasadorja Peleg: Mundësi të shkëlqyera bashkëpunimi

Ambasada e Izraelit në Shqipëri në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Institutin e Eksportit të Izraelit…

Izrael

Zbulohet në Izrael monedha e rrallë nga revolta hebreje kundër Romës

Monedhae rrallë 2000-vjeçare u zbulua në shkretëtirën e Judesë

Shqipëri

Ambasadorja Kumbe takim me kryediplomatin maqedonas në Izrael

Vlerësohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimin i shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Shqipëria, një shembull i ndritshëm në Yad Vashem

Me përulje e respekt në nder të 6 milionë hebrenjve dhe komuniteteve të tjera, viktima të nazizmit. 

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rafael prezanton sistemin SkySonic, i projektuar për të rrëzuar raketat hipersonike

SkySonic është i gjithanshëm dhe mund të shkatërrojë të gjitha llojet e raketave hipersonike