Roli i komunitetit shqiptar në Izrael, ambasadorja Kumbe takon Felicita Jakoel

Ambasadorja e Shqipërisë priti në një takim kortezie Kryetaren e Shoqatës së Miqësisë Izrael-Shqipëri.


Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, priti në një takim kortezie, Felicita Jakoel, Kryetaren e Shoqatës së Miqësisë Izrael-Shqipëri.

“Shqipëria i kushton rëndësi të madhe rolit dhe kontributit të komunitetit tonë në Izrael në forcimin e lidhjeve historike dhe kulturore mes popujve tanë, shkruan ambasadorja Kumbe në rrjetet sociale.

POSTIMI I AMBASADORES KUMBE

Shumë e lumtur për takimin me Felicita Yakoel, Kryetaren e Komunitetit Hebre-Shqiptar. Theksoi bashkëpunimin e saj të shkëlqyer me Ambasadën tonë. Shqipëria i kushton rëndësi të madhe rolit dhe kontributit të komunitetit tonë në Izrael në forcimin e lidhjeve historike dhe kulturore mes popujve tanë.

Very happy to meeting w/ Felicita Yakoel Chairwoman of Jewish-Albanian Community. Stressed her excellent co-operation…

Posted by Ambasada Izrael on Tuesday, September 5, 2023

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023