Ambasadorja Kumbe takim me kryediplomatin maqedonas në Izrael

Vlerësohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimin i shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut


Ambasadorja e emëruar e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, zhvilloi një takim kortezie me Maciej Kaczorowski, Të Ngarkuarin me Punë të Maqedonisë së Veriut.

POSTIMI I AMBASADËS

Ambasadorja e emëruar Meri Kumbe zhvilloi një takim të përzemërt me Maciej Kaczorowski, Të Ngarkuarin me Punë të Maqedonisë së Veriut. Ajo vlerësoi marrëdhëniet dhe bashkëpunimin e shkëlqyer dypalësh mes dy vendeve tona në fusha me interes të përbashkët dhe të ndërsjellë.

Ambassador/D @merikumbe in a cordial curtesy meeting with #MaciejKaczorowski Charge d'Affaires of 🇲🇰North Macedonia. …

Posted by Ambasada Izrael on Monday, September 11, 2023

Forumi Ekonomik Izrael-Shqipëri, ambasadorja Peleg: Mundësi të shkëlqyera bashkëpunimi

Ambasada e Izraelit në Shqipëri në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Institutin e Eksportit të Izraelit…

Izrael

Zbulohet në Izrael monedha e rrallë nga revolta hebreje kundër Romës

Monedhae rrallë 2000-vjeçare u zbulua në shkretëtirën e Judesë

Shqipëri

Ambasadorja Kumbe takim me kryediplomatin maqedonas në Izrael

Vlerësohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimin i shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Shqipëria, një shembull i ndritshëm në Yad Vashem

Me përulje e respekt në nder të 6 milionë hebrenjve dhe komuniteteve të tjera, viktima të nazizmit. 

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rafael prezanton sistemin SkySonic, i projektuar për të rrëzuar raketat hipersonike

SkySonic është i gjithanshëm dhe mund të shkatërrojë të gjitha llojet e raketave hipersonike