Dita e Gruas, ambasada shqiptare pritje për gratë e komunitetit shqiptaro-hebre në Izrael

Të pranishëm kryediplomatja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri dhe Ambasadori maqedonas, Shpend Sadiku.


Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Izrael dhe ambasadorja Meri Kumbe, pritën në një takim kortezie zonjat shqiptare të komunitetit shqiptaro-hebre.

Këtij takimi ju bashkua edhe E Ngarkuara me Punë e Ambasadës së Kosovës, Ines Demiri dhe Ambasadori i Maqedonisë së Veriut, Shpend Sadiku.

Ambasada falenderon Felicita Jakoel, Kreytare e Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael për mbështetjen dhe bashkëpunimin!

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Sot, me rastin e Dites Ndërkombëtare të Gruas, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Izrael, priti zonjat shqiptare të komunitetit shqiptaro-hebre. Zonja të bukura të cilat ruajnë dhe përcjellin me dashuri ndër breza traditat shqiptare!

Edhe pse në ditë të vështira, gratë kanë gjithnjë forcën dhe energjinë për të ecur përpara me dinjitet dhe me dashuri për jetën e për të ardhmen!

Këtij takimi ju bashkua edhe Znj. Ines Demiri (Kosovë) dhe Z. Shpend Sadiku (Maqedonia e Veriut)!
Faleminderit Znj. Felicita Jakoel, Kreytare e Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael për mbështetjen dhe bashkëpunimin!

Sot, me rastin e Dites Ndërkombëtare të Gruas, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Izrael, priti zonjat shqiptare të…

Posted by Ambasada Izrael on Friday, March 8, 2024

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023