Dita Ndërkombëtare e Gruas, ambasadorja Kumbe fjalim në Universitetin e Haifës

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, ishte e ftuar të fliste në Universitetin e Haifës në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas.


Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, ishte e ftuar të fliste në Universitetin e Haifës në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË IZRAEL

Sot ishte një ditë ndryshe, mes studentëve të mahnitshëm në Universitetin e Haifës. Ne patëm një bisedë për Shqipërinë dhe në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, ambasadorja Meri Kumbe ishte e ftuar të fliste edhe për zonjat në pozita të larta dhe kohë sfiduese.

Faleminderit për mikpritjen Prof. Israel Doron, Dekan i Fakultetit të Mirëqenies Sociale dhe Shkencave Shëndetësore të Universitetit të Haifës, Prof. Arik Ceshin, Shef i Departamentit të Shërbimeve Njerëzore dhe Pr. Yehuda Hamovich për organizimin e këtij takimi.

Today was a different day, among amaizing students at University of Haifa. We had a conversation about Albania 🇦🇱 and in…

Posted by Ambasada Izrael on Wednesday, March 13, 2024

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli rihap hapësirën ajrore, kapen 99% e raketave iraniane

Nga më shumë se 30 raketa të lëshuara nga Irani, asnjëra nuk kishte arritur në Izrael.

Shqipëri

Rama dënon sulmin e Iranit kundër Izraelit: I paprecedent, rrezikon të destabilizojë rajonin

Kryeministri Edi Rama dënoi sot fuqimisht sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.