Ministri Bushati takohet me kreun e Kongresit Botëror të Hebrenjve

Ministri i Jashtëm shqiptar u takua me Robert Singer në Izrael gjatë Takimit Botëror të ITC rreth Kundër-Terrorizmit

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, u takua në Izrael me Kreun Ekzekutiv të Kongresit Botëror të Hebrenjve (World Jewish Congress, WJC), Robert Singer.

“Drejtori i Përgjithshëm i WJC Robert Singer u takua sot me Ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati gjatë Takimit Botëror të ITC rreth Kundër-Terrorizmit, ku diskutuan bashkëpunimin e mundshëm ndërmjet ËJC dhe Shqipërisë në konferencat ndërkombëtare mbi tolerancën dhe dialogun ndërfetar”, shkruhet në njoftimin e ËJC në Twitter.

Kongresi Botëror i Hebrenjve, WJC, është organizata ndërkombëtare e komunitetit hebre në 100 vende rreth botës.

/Izraeli Sot/

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

SPYZONE

Tri kompani izraelite renditen midis 100 shitësve më të mëdhenj të armëve

Elbit Systems Ltd, shiti 3.2 miliardë dollarë armë në vitin 2017, duke u renditur e 28-ta në listë.