Ministri Bushati në fushatën kundër antisemitizmit

Ministri i Jashtëm shqiptar bëhet pjesë e një fushatë globale ndërkombëtare kundër antisemitizmit.

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, u bë pjesë e një fushatë globale ndërkombëtare kundër antisemitizmit.

“Ministri Ditmir Bushati u ngrit kundër antisemitizmit dhe u bashkua me fushatën globale No2Antisemitism”, shkruhet në postimin e Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme në rrjetin social Twitter, ku është publikuar edhe një foto e ministrit shqiptar.

/Izraeli Sot/

Lexo më shumë

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

SPYZONE

Kapi arkitektin e Holokaustit, vdes spiuni legjendar izraelit Rafi Eitan

Eitan udhëhoqi misionin për kapjen në Argjentinë të Adolf Eichman, i cili njihej ndryshe si arkitekt i Holokaustit.