Eliminatoret Euro 21, Izraeli mposht 3-0 Kosovën

Ndeshja u zhvillua në Tel Aviv. Golat u shënuan nga Ganem (2) dhe Raz Meir.

Dy gola nga Kayes Ganem (10’ dhe 45’), si dhe një i tretë nga Yosef Raz Meir (72’), i garantuan një fitore komode Izraelit U21 ndaj Kosovës, në ndeshjn e e vlefshme për eliminatoret e Euro 2008 të asaj moshe, grupi 5.

Ashtu si në ndeshjen e parë të zhvilluar në Mitrovicë (9 nëntor 2017) e të fituar po 4-0 nga izraelitët, edhe në Tel Aviv, ekipi i drejtuar nga Marco Balbul iu imponua qartazi formacionit kosovar të udhëhequr në pankinë nga Rafet Prekazi.

Izraeli e mbylli grupin në vendin e katërt me 14 pikë, 4 fitore, 2 barazim dhe 4 humbje.

Kjo ishte ndeshja e fundit në grup për Kosovën U21, me 3 fitore, 3 barazime dhe 4 humbje. Vendi i pestë në renditje.

Grupi 5 kryesohet nga Gjermania (22 pikë).

Në “Ramat Gan” nuk munguan tifozët shqiptarë dhe kosovarë, disa prej tyre pozuan edhe me “shqiponjë”.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Marie Van der Zyl: Populli shqiptar ka një respekt të madh për hebrenjtë

Presidentja e Bordit të Deputetëve të Hebrenjve Britanikë, intervistë në televizionin shqiptar News24

SPYZONE

Tri kompani izraelite renditen midis 100 shitësve më të mëdhenj të armëve

Elbit Systems Ltd, shiti 3.2 miliardë dollarë armë në vitin 2017, duke u renditur e 28-ta në listë.