“Marrëveshjet Abraham”, ambasadorja Ines Demiri fjalim për arritjet dhe përfitimet Kosovë-Izrael

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë takimin e radhës të Grupit të Knessetit për Promovimin e “Marrëveshjeve Abraham”

Kosova dhe Izraeli thellojnë bashkëpunimin, nënshkruajnë tre memorandume

Nëshkrimi i tyre u bë nga ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla dhe ministri i Jashtëm i Izraelit, Yair Lapid.

Historike – Më 9 maj, Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë Memorandumin e parë të Mirëkuptimit

Memorandumi i parë i Mirëkuptimit mes Kosovës dhe Izraelit do të nënshkruhet të hënën, lajmëroi Qendra Përkujtimore Botërore e Holokaustit, Yad Vashem.

Izraeli dhuron 93 karroca për Shoqatën e Paraplegjikëve dhe Paralizës së Fëmijëve të Kosovës

Ministri për Bashkëpunim Regjional të Izraelit Esawi Frej dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi kanë vizituar sot Shoqatën Handikos

Frej takon Kurtin: Izraeli e konsideron të rëndësishme forcimin e lidhjeve me Kosovën

Kryeministri Albin Kurti priti ministrin e Bashkëpunimit Regjional të Izraelit, Esawi Frej, e cila është vizita e parë e një ministri izraelit në Kosovë.

Izraeli dhe Kosova thellojnë bashkëpunimin

Ali Salalha është emëruar kryetar i Grupit Parlamentar të Miqësisë Izrael-Kosovë.

Izraeli premton investime të mëdha në Kosovë

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, kanë filluar bashkëpunimet mes dy vendeve në shumë fusha

Ministri i Bashkëpunimit Rajonal, Esawi Frej: Mundësi të shumta midis Izraelit dhe Kosovës

Ministri i Bashkëpunimit Rajonal, Esawi Frej, u bë ministri i parë i kabinetit izraelit që viziton Kosovën këtë javë. Frej mbërriti në Prishtinë me ftesë të qeverisë së Kosovës, për një sërë takimesh me zyrtarë të lartë, duke përfshirë kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ministren e Jashtme Donika Gervalla Schwarz dhe të tjerë.

Ministri izraelit Esawi Frej fillon vizitën zyrtare në Kosovë

Delegacioni nga shtetit i Izraelit, kryesuar nga ministri për Bashkëpunim Regjional, Esawi Frej, po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Tamar Ziv paraqet letrat kredenciale, Vjosa Osmani: Izraeli të heqë vizat për Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadorja e parë e shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, Tamar Ziv