Netanyahu niset në Sofje, takim me liderit e Ballkanit lindor

Kryeministri i Izraelit shtyu vizitën e tij në Shqipëri, të planifikuar për më 1 nëntor

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, u nis për në Sofje, atje ku do të marrë pjesë në një samit politik dhe do të takohet me liderit e Bullgarisë, Greqisë, Rumanisë dhe Serbisë.

“Tani po nisem në një samit politik me Bullgarinë, Greqinë, Rumaninë dhe Serbinë. Unë do të forcoj marrëdhëniet midis Izraelit dhe këtyre vendeve dhe do të vazhdoj të promovoj politikën time: të ndryshoj qëndrimin armiqësor të Bashkimit Evropian”, shkruan Netanyahu në faqen e tij në Facebook, duke e shoqëruar edhe me një videomesazh.

Netanyahu pritej të vizitonte sot, më 1 nëntor, Shqipërinë, por vdekja e Ministrit të Feve, David Azulai, dy ditë më parë, e detyroi atë ta shtynte vizitën për një datë të re.

/Izraeli Sot/

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Boaz Rodkin: Shqipëria, tërheqëse për investitorët izraelitë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në SCAN TV

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.