Netanyahu paralajmëron Evropën për sulme të mundshme nga Irani

Kryeministri i Izraelit tha se islami radikal është një kërcënim për botën. Izraeli ka zbuluar një numër komplotesh

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu e quajti Iranin “forcën më të fuqishme të Islamit militant” dhe  paralajmëroi Evropën për sulme të mundshme iraniane në tokën e saj.

Duke folur me gazetarët të enjten pas bisedimeve me homologun e tij bullgar, Netanjahu tha se islami radikal është një kërcënim për botën dhe se Izraeli ka zbuluar kohët e fundit një numër komplotesh iraniane për të kryer sulme në tokën evropiane.

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Boaz Rodkin: Shqipëria, tërheqëse për investitorët izraelitë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në SCAN TV

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.