Luftanija amerikane rrëzon dronin iranian në Detin e Kuq

Në tetor, një luftanije amerikane asgjësoi katër raketa dhe 15 dronë të lëshuar nga lëvizja Houthi e lidhur me Iranin

Zyrtari amerikan: Sulmi me dron ndaj fabrikës iraniane dyshohet të jetë bërë nga Izraeli

Një zëdhënës i ushtrisë izraelite nuk pranoi të komentojë.

Protestat anti-qeveritare në Iran, 522 të vrarë

Në mesin e të vdekurve janë 70 fëmijë. 20 mijë persona janë arrestuar

Irani ekzekuton një shtetas britaniko-iranian për spiunazh

Irani ka ekzekutuar një shtetas britaniko-iranian i cili kishte shërbyer në të kaluarën si zëvendësministër mbrojtjeje në vend

OKB: Ekzekutimet e protestuesve nga Irani shkelin ligjet ndërkombëtare

Shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut, Volker Turk tha se Irani po shkel ligjet ndërkombëtare për të drejtat e njeriut

Vajza e ish-presidentit iranian dënohet me pesë vjet burg

Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit të ndjerë iranian, Akbar Hashemi Rafsanjani, akuzohet për “nxitje të rebelëve”

Arrestimi i iranianit në Gjermani, informacionin e dha Mossad

Shtetasi iranian kishte marrë cianid dhe ricin për të kryer një sulm të madh

Protestat anti-qeveritare, Irani ezekuton me varje dy protestues

Mohammad Mahdi Karami dhe Seyyed Mohammad Hosseini u varën mëngjesin e sotëm

Shkrimtari iranian dënohet me vdekje, për intervistën me televizionin izraelit

Mehdi Bahman u arrestua në tetor për një intervistë në të cilën ai bëri thirrje për paqe me shtetin hebre.

Ministri i Mbrojtjes: Terroristët do të dështojnë përballë Izraelit

Ministri Gallant: Irani dhe të gjitha grupet terroriste anti-izraelite do të dështojnë në misionin e tyre për të shkatërruar Izraelin