Canaj takon Leibovich: Intensifikim marrëdhëniesh Shqipëri-Izrael-AJC

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael pati një takim me drejtoren e Komitetit Amerikano-Hebraik

Lidhjet e Izraelit me Shqipërinë po bëhen gjithmonë e më të ngushta.

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, pati një takim me drejtoren e Komitetit Amerikano-Hebraik (AJC), dega Izrael, zonjën Avital Leibovich, e cila pak kohë më parë vizitoi Shqipërinë dhe Kosovën.

“Shkëmbim pikëpamjesh me Avital Leibovich, Drejtore e Komitetit Amerikano-Hebraik, pas vizitës së saj në Kosovë dhe Shqipëri. Ndarje e opinioneve mbi rolin e Shqipërisë në promovimin e paqes dhe bashkëpunimit në Ballkan dhe Përforcimi i lidhjeve mes Shqipërisë-Izraelit dhe AJC përmes intensifikimit të marrëdhënieve”, shkruan ambasadori Canaj në një postim të tij në Facebook dhe Twitter.

Gjatë vizitës së saj në Tiranë, Znj.Leibovich u prit nga Kryetari i Parlamentit Shqiptar, Gramoz Ruçi si dhe dha një intervistë për emisionin “Diplomaticus” në News24.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Avital Leibovich: Izraelitët ndihen të mirëpritur në Shqipëri

Kryetarja e Komitetit Amerikano-Hebraik, intervistë për “Diplomaticus” në televizionin informativ shqiptar, News24.

SPYZONE

Tri kompani izraelite renditen midis 100 shitësve më të mëdhenj të armëve

Elbit Systems Ltd, shiti 3.2 miliardë dollarë armë në vitin 2017, duke u renditur e 28-ta në listë.