Thellimi i bashkëpunimit Izrael-Kosovë, Kurti pret Leibovich

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti drejtoren e Komitetit Amerikano-Hebraik Dega Jeruzalem, Avital Leibovich.

Drejtoresha e AJC- Komiteti Amerikano-Hebre -takim virtual me Ambasadorët e Ballkanit në Izrael!

Drejtoresha Avital Leibovich e AJC/American Jewish Committee/Jerusalem, zhvilloi sot në formatin virtual, një prezantim mbi situatën e tensionuar në Izrael, si pasojë e sulmeve terroriste të ditëve të fundit.

Nënshkruhet në Izrael Marrëveshja e Mirëkuptimit ndërmjet Odës Ekonomike të Kosovës dhe Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë

Sot, në selinë e Federatës së Odave Izraelite të Tregtisë (FICC), u nënshkrua Marrëveshja e Mirëkuptimit ndërmjet Odës Ekonomike të Kosovës dhe FICC-së nga krerët e këtyre institucioneve, z. Berat Rukiqi dhe z. Uriel Lynn.

Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael, një risi në skenën shqiptare dhe ballkanike

Në datat 12-21 shtator 2021, Tirana do të mirëpresë Festivalin Kulturor Shqipëri-Izrael, një event i jashtëzakonshëm.

American Jewish Committee nderon me “Certifikatën e Njohjes” Ambasadorin e Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u nderua me “Certifikatën e Njohjes”, dhënë nga Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee, dega Jerusalem, në kuadër të 30-Vjetorit të vendosjeve të Marrëdhënieve Diplomatike midis Shqipërisë dhe Izraelit

Avital Leibovich: Një izraelite e dashuruar me Shqipërinë e bukur!

Qershorin e kaluar, isha e nderuar të bëhesha izraeliti i parë që u dekorova me dekorimin e dytë më të lartë të Shqipërisë, që mban emrin e Heroit Kombëtar të Shqipërisë, Skënderbeut.

Vizita e Avital Leibovich, Blerina Gjylameti: Raporti midis Izraelit dhe Shqipërisë i shkëlqyer!

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, e konsideroi të rëndësishme vizitën në Shqipëri të Avital Leibovich, drejtore ekzekutive e American Jewish Committee, dega Jeruzalem.

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite (IDF).

Elisa Spiropali: Avital Leibovich, gruaja e fortë izraelite dhe mikja e madhe e Shqipërisë dhe Kosovës

Elisa Spiropali, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe deputete e Partisë Socialiste, e vlerësoi maksimalisht Drejtoren e Komitetit Hebreo-Amerikan, (AJC, Jerusalem), Avital Leibovich.

Combat Antisemitism Movement uron Avital Leibovich për nderimin nga Shqipëria me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”

Combat Antisemitism Movement (Lëvizja Kundër Antisemitizmit) uroi Avital Leibovich, drejtoren e American Jewish Committee, dega Izrael, pas dekorimit nga ana e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”