Kinezja Newater blen izraeliten AMS të pastrimit të ujit për 13.5 mln dollarë

AMS zhvillon materiale për membrana speciale nano-filtrimi që përdoren për trajtimin e ujërave të zeza.

Kompania kineze e filtrimit të ujit, Newater Technology Inc., bëri t ditur se do të blejë 100% të aksioneve të kompanisë izraelite të filtrimit të ujit, AMS Technologies, në shumën e 13.5 milionë dollarëve.

Me qendër në Or Yehuda, AMS zhvillon dhe tregton filtra kimikë dhe termikë ultrafiltrimi si dhe materiale për membrana speciale nano-filtrimi që përdoren për trajtimin e ujërave të zeza.

Newater është një ofrues shërbimesh dhe prodhues i pajisjeve të filtrimit të membranës dhe pajisjeve dhe sistemeve të ndërlidhura që përdoren në trajtimin, riciklimin dhe shkarkimin e ujërave të zeza.

Gëzuar Pesah 2019! Sot fillon festa më e rëndësishme hebraike

Pesah 2019 fillon mbremjen e së premtes, më 19 prill, dhe përfundon mbrëmjen e së shtunës, 27 prill.

INTERVISTA

Ambasadori Boaz Rodkin: Shqipëria, tërheqëse për investitorët izraelitë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në SCAN TV

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.