Ambasada e Izraelit uron shqiptarët për festën e Sulltan Novruzit

Ambasadori Boaz Rodkin takoi kryegjyshin botëror, Baba Edmond Brahimaj në Kryegjyshatën Bektashiane në Tiranë.


Ambasada e Izraelit në Shqipëri uroi gjithë shqiptarët myslimanë dhe ata bektashianë për festën e Sulltan Novruzit.

“Ambasada e Izraelit ne Tirane ju uron Gezuar Festen e Sulltan Novruzit!”, shkruhej në urimin e ambasadës në Facebook dhe në Twitter.

Ambasadori izraelit, Boaz Rodkin, vizitoi kryegjyshatën bektashiane në kryeqytet, ku pati edhe një takim me kryegjyshin botëror, Baba Edmond Brahimaj.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Almira Emiri flet për “The Albanian”: Koncertet “IsrAlb Fest” janë dashuria ime e madhe

Pianistja e mirënjohur shqiptare, Almira Emiri, prej 24 vitesh jeton në Budapest të Hungarisë, me një karrierë të suksesshme ndërkombëtare.…

SPYZONE

A është “Carmel”, e ardhmja e pushkës izraelite?

Pushka automatike “Carmel” mund të jetë revolucioni i ardhshëm. Një armë e qëndrueshme dhe e besueshme, mund të jetë një…