Dita e Izraelit, Bashkësia Hebreje-Bet Izrael Kosova aktivitet në Prishtinë

Bashkësia Hebreje – Bet Izrael Kosova organizoi në Prishtinë një aktivitet me rastin e 71-vjetoritë të Pavarësisë së Izraelit.


Bashkësia Hebreje – Bet Izrael Kosova sot në ambientin e selisë së saj  në Prishtinë organizoi një aktivitet me rastin e 71-vjetorit të Pavarësisë së Izraelit.

E organizuam këtë veprimtari të bukur në shenjë respekti dhe nderimi për shtetin dhe popullin e Izraelit. Në këtë ditë të veçantë dhe të rëndësishme, përkujtohet sakrifica dhe qëndresa e hebrenjve për liri e pavarësi, për shtet e dinjitet”, tha Ruzhdi Shkodra, kreu i Bashkësisë Hebreje-Bet Izrael Kosova.

Bashkësia Hebreje – Bet Izrael Kosova organizon vazhdimisht aktivitete për promovimin e Izraelit dhe fuqizimin e marrëdhënieve miqësore midis dy vendeve.

Foto nga aktiviteti në Prishtinë.

 

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Kompozitori i famshëm izraelit, Boris Pigovat: “Lule Bore” e meriton të jetë himni i “IsraAlb”

Boris Pigovat është një nga emrat më të mëdhenj të muzikës izraelite dhe asaj botërore. Kënga e famshme shqiptare “Lule…

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.