Bar Refaeli, ylli izraelit i Eurovision

Supermodelja izraelite, Bar Refaeli, do të jetë një nga katër prezantueset e Eurovision 2019


Supermodelja izraelite, Bar Refaeli, do të jetë një nga katër prezantueset e Eurovision 2019, që do të zhvillohet në Tel Aviv, në datat 14-18 maj.

Refaeli, e cila do të mbushë 34 vjeç, më 4 qershor, është e njohur si edhe si moderaratore televiziv, aktore dhe biznesmene.

Refaeli konsiderohet ndër modelet më të suksesshme ndërkombëtare që vijnë nga Izraeli, krahas modeleve të tilla si Nina Brosh dhe Michaela Bercu.

Si rezultat i karrierës së saj të modelimit dhe të investimeve, vlera e saj neto vlerësohej në 20 milionë dollarë në vitin 2015.

Sipas Forbes Israel, ajo ishte modeli më i paguar në Izrael në vitin 2013, përpara të ardhurave të modeluara të modeleve të tjera izraelite, si Esti Ginzburg, Gal Gadot dhe Shlomit Malka. [13]

Si moderatore televiziv, Refaeli ka moderuar “The X Factor Israel” që nga viti 2013.

 

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Kryeministri më jetëgjatë dhe më i suksesshëm i Izraelit

Në vitin 2009, ekspertët e përshkruan Benjamin Netanyahun si një udhëheqës të dobët, qeveria e të cilit ishte e destinuar…

SHQIPËRI

Ambasadori Canaj pret drejtuesit e TransBiodisel, izraelitët synojnë investime në Durrës

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Dr. A.Tafesh, zevendëpresident për biznesin &CTO të kompanisë…

KOSOVA

Ambasadorja kosovare në SHBA, Vlora Çitaku: Populli ynë ka si shembull Izraelin

Gazetari amerikano-izraelit, Larry Luxner, editor i lajmeve në “Washington Diplomat”, ka intervistuar Vlora Çitakun ambasadoren e Kosovës në Shtetet e…

INTERVISTA

Kreu i American Jewish Committee, David Harris: E ardhme e ndritur midis Izraelit dhe Shqipërisë

Drejtori Ekzekutiv i Komitetit Amerikan hebraik (American Jewish Committee - AJC) dhe një delegacion 15-anëtarësh i AJC-së bënë një vizitë…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Israel Aerospace nënshkruan kontratë 50 milionë dollarë me Marinën Indiane

Marrëveshja përfshin një gamë të mirëmbajtjes dhe shërbime të tjera për nën-sistemet e raketave ajrore të mesme tokë-ajër të Israel…