Bar Refaeli, ylli izraelit i Eurovision

Supermodelja izraelite, Bar Refaeli, do të jetë një nga katër prezantueset e Eurovision 2019


Supermodelja izraelite, Bar Refaeli, do të jetë një nga katër prezantueset e Eurovision 2019, që do të zhvillohet në Tel Aviv, në datat 14-18 maj.

Refaeli, e cila do të mbushë 34 vjeç, më 4 qershor, është e njohur si edhe si moderaratore televiziv, aktore dhe biznesmene.

Refaeli konsiderohet ndër modelet më të suksesshme ndërkombëtare që vijnë nga Izraeli, krahas modeleve të tilla si Nina Brosh dhe Michaela Bercu.

Si rezultat i karrierës së saj të modelimit dhe të investimeve, vlera e saj neto vlerësohej në 20 milionë dollarë në vitin 2015.

Sipas Forbes Israel, ajo ishte modeli më i paguar në Izrael në vitin 2013, përpara të ardhurave të modeluara të modeleve të tjera izraelite, si Esti Ginzburg, Gal Gadot dhe Shlomit Malka. [13]

Si moderatore televiziv, Refaeli ka moderuar “The X Factor Israel” që nga viti 2013.

 

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

INTERVISTA

Kompozitori i famshëm izraelit, Boris Pigovat: “Lule Bore” e meriton të jetë himni i “IsraAlb”

Boris Pigovat është një nga emrat më të mëdhenj të muzikës izraelite dhe asaj botërore. Kënga e famshme shqiptare “Lule…

SPYZONE

Izraeli, 7.5 miliardë dollarë në 2018 nga eksportet ushtarake

Vëllimi i shitjeve të kompanive të mbrojtjes izraelite pasqyroi dhjetëra marrëveshje në mbarë botën.