Ambasadori i Izraelit, Z. Rodkin ngushëllon familjen e dëshmorit Klodian Tanushi

Pak ditë më parë humbi jetën, në po të njëjtin incident në Letoni edhe nëntetarja shqiptare, Zarife Hasanaj.


Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z.Boaz Rodkin, i shprehu ngushëllime familjes së ushtarakut shqiptar, major Klodian Tanushi, I cili humbi jetën në Letoni si pasojë e shpërthimit të një mine, gjatë procesit të ç’aktivizimit në Camp Adazi.

Sot Ambasadori Rodkin i shprehu ngushellimet e ndjera familjes se major Klodian Tanushi, miqve, kolegeve dhe te afermve te tij. Lutemi qe shpirti i tij te prehet ne paqe!”, shkruan në një njoftim të saj ambasada e Izraelit në Shqipëri.

Pak ditë më parë humbi jetën, në po të njëjtin incident edhe nëntetarja shqiptare, Zarife Hasanaj.

 

Sot, major Tanushi u përcoll në banesën e fundit në varrzat e “Dëshmorëve të Kombit”. Shqipëri mbajti një ditë zi kombëtare për “Dëshmorin e Atdheut”.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli në Top 10 në Global Innovation Index

Izraeli udhëheq botën në investime në R&D, kërkim të talenteve. Shkëlqen në prodhimin e inovacionit me investim relativisht të vogël.…

SHQIPËRI

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

KOSOVA

Mentor Rexhepi: YOZMA- shembulli izraelit i fondeve private investive dhe Kosova

Izraeli njihet si vendi i risive teknologjike. Modeli Yozma nga Izraeli është marrë parasysh si model i suksesshëm nga shumë…

INTERVISTA

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Israel Aerospace nënshkruan kontratë 50 milionë dollarë me Marinën Indiane

Marrëveshja përfshin një gamë të mirëmbajtjes dhe shërbime të tjera për nën-sistemet e raketave ajrore të mesme tokë-ajër të Israel…