Projektet e përbashkëta Shqipëri-Izrael, ambasadori Canaj takon drejtorin për Ballkanin, Dan Oryan

Takimi u fokusua në projektet e përbashkëta Shqipëri-Izrael si dhe rritjen e bashkëpunimit dhe intensifikimin e lidhjeve të biznesit

Yair Lapid: Po punojmë për të forcuar partneritetin e Izraelit me Shqipërinë!

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Yair Lapid, ka shpërndarë statusin e Ministres për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka, pas bisedës midis tyre.

Peleshi takon Gantz – Shqipëria dhe Izraeli, marrëveshje bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes

Në vijim të vizitës së tij në Izrael, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u prit nga homologu izraelit, Benjamin Gantz.

Platformat inovative izraelite për fëmijët dhe të rinjtë, ministrja Muzhaqi viziton qendrën MindCet

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, vizitoi MindCET, qendrën e inovacionit për zgjidhje teknologjike për edukimin në Izrael.

Zgjidhjet inovative në ndihmë të njerëzve me aftësi të kufizuara, ministrja Buzhaqi vizitë në Izrael

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, së bashku edhe me ministrin e.

Mbrojtja kibernetike, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi vizitë zyrtare në Izrael

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi zhvilloi një vizitë zyrtare në Izrael. Ai mori pjesë në konferencën e nivelit të lartë, të organizuar nga IMPROVATE që u zhvillua në Jeruzalem.

Muzeu Hebraik i Vlorës, nis ngritja e fondacionit, Granoff: Hebrenjtë, histori që bën shqiptarët krenarë

Muzeu Hebraik do të ndërtohet në Vlorë, pranë lagjes Muradie.

Kuvendi i Shqipërisë ratifikon konventën me Izraelin për shmangien e taksimit të dyfishtë

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka prezantuar në Kuvend përfitimet nga konventa e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Izraelit.

Veliaj në Izrael, takohet me kryebashkiakun e Tel Avivit dhe promovon Tiranën në MuniWorld 2021

Kryetari Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj promovoi kryeqytetin shqiptar në MuniWorld 2021, aktiviteti më prestigjioz ku mblidhen bashkitë dhe zyrtarët e lartë nga qytetet kryesore të globit

Hapet Akademia e Sigurisë Kibernetike te “Luarasi” në bashkëpunim me izraeliten ELTA System

Universiteti “Luarasi” në bashkëpunim me ELTA System Ltd kanë hapur Akademinë e Sigurisë Kibernetike, si një mundësi të artë për Shqipërinë dhe vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor.