E jashtëzakonshme, kompania kosovare Relax eksporton lëngje frutash në Izrael!

Vetëm gjatë vitit 2019, “Frutex” është zgjeruar edhe në tregjet e Hungarisë, Francës, Kongos dhe Kenias


Nga sot kompania Frutex filloi t’i  eksportojë lëngjet “Relax” në shtetin e Izraelit, duke iu bashkangjitur listës së vendeve ku eksportohen këto produkte.

Vetëm gjatë vitit 2019, kompania “Frutex” e biznesmenit Shaqir Palushi, është zgjeruar edhe në tregjet e Hungarisë, Francës, Kongos dhe Kenias duke bërë që produktet e kompanisë Frutex të jenë një ndër produktet më të shitura kosovare në botë. Këto brende tanimë mund t’i gjeni në katër kontinentet e botës: Europë, Afrikë, Azi e deri në Amerikë.

Kualiteti dhe cilësia sipas standardeve ndërkombëtare, ka bërë që pija energjike “Golden Eagle” dhe lëngjet “Relax” të jetë një konkurrent i fortë në tregun ndërkombëtar dhe qëllimi i saj është që të rrit eksportin edhe në shumë vende të tjera të botës./Gazeta Express/

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli në Top 10 në Global Innovation Index

Izraeli udhëheq botën në investime në R&D, kërkim të talenteve. Shkëlqen në prodhimin e inovacionit me investim relativisht të vogël.…

SHQIPËRI

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

KOSOVA

Mentor Rexhepi: YOZMA- shembulli izraelit i fondeve private investive dhe Kosova

Izraeli njihet si vendi i risive teknologjike. Modeli Yozma nga Izraeli është marrë parasysh si model i suksesshëm nga shumë…

INTERVISTA

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Israel Aerospace nënshkruan kontratë 50 milionë dollarë me Marinën Indiane

Marrëveshja përfshin një gamë të mirëmbajtjes dhe shërbime të tjera për nën-sistemet e raketave ajrore të mesme tokë-ajër të Israel…