Politika e Jashtme e Izraelit, ambasadori Dr.Canaj takon drejtorin e Arkivave, Dr. Tsoref

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Drejtorin e Publikimeve tek Arkiva e Shtetit te Izraelit, Dr. Hagai Tsoref.

Drejtori i Publikimeve tek Arkiva e Shtetit te Izraelit, Dr. Hagai Tsoref dhe Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Drejtorin e Publikimeve tek Arkiva e Shtetit te Izraelit, Dr. Hagai Tsoref.

Dr. Hagai Tsoref i dorëzoi ambasadorit shqiptar, tre volume të Politikes të Jashtme së Izraelit në kuadër të bashkëpunimit bilateral midis Izraelit dhe Shqipërisë.

“Takim i përzemërt me Drejtorin e Publikimeve tek Arkiva e Shtetit te Izraelit Dr. Hagai Tsoref dhe Ambasador Canaj me rastin e dorëzimit te III Volumeve te Politikes se Jashtme se Izraelit ne kuadër te bashkëpunimit bilateral mes dy vendeve”, shkruan ambasada shqiptare në  njoftimet e saj në faqet zyrtare ne Facebook dhe në Twitter.

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Me 90% të votave, “Blu dhe Bardhë” kryeson ndaj Likud 32-31

Blloku i majtë kryeson ndaj atij të djathtë 56-55. Partia e Liberman vendos për fatin e qeverisë së re

SHQIPËRI

Meta pret ambasadorin Gendler: Izraeli, një shembull i shkëlqyer për Shqipërinë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në një takim Ambasadorin e ri të Shtetit të Izraelit në…

KOSOVA

Dr. Mojmir Kallus: Hapja e ambasadës së ICEJ në Prishtinë e lidh më shumë Kosovën me Izraelin

Vizitë e suksesshme në Kosovë e Zëvendëspresidentit të Ambasadës Ndërkombëtare së Krishterë të Jeruzalemit (ICEJ). Plane për një sinagoge të…

INTERVISTA

Boaz Rodkin: Ja çfarë i kam thënë për Shqipërinë ambasadorit të ri, Noah Gal Gendler

Me rastin e përfundimit të detyrës, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Z. Boaz Rodkin, dha një intervistë për gazetën online…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Israel Aerospace nënshkruan kontratë 50 milionë dollarë me Marinën Indiane

Marrëveshja përfshin një gamë të mirëmbajtjes dhe shërbime të tjera për nën-sistemet e raketave ajrore të mesme tokë-ajër të Israel…